Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 2 lipca ruszyło XIV Lądeckie Lato Baletowe. W ramach festiwalu odbędzie się cykl warsztatów tańca oraz pokazy spektakli. Uczestnicy zajęć praktycznych mogą wybierać wśród wielu technik, oprócz tańca współczesnego, modern i klasyki, także m.in. pantomimę, sambę, flamenco i różne odmiany tańca jazzowego. Swoje spektakle zaprezentują m.in. Kielecki Teatr Tańca, Teatr Choreografii i Tańca Współczesnego D.O.Z.SK.I. z Białorusi oraz Grójecki Teatr Ruchu „Inspiracje” i Teatr Te-O-Ka.Festiwal otworzył Galowy Wieczór Baletowy Divertisment z Korsarza w choreografii Mariusa Petipy wg redakcji Urana Azymov aoraz Wiktora Davydiuka. Ponadto w programie wystawa fotografii, koncerty i seminarium teoretyczne. Festiwal potrwa do 9 lipca.

Pomysłodawcą imprezy oraz jego propagatorem, jest Sławomir Pietras, mecenas kultury, wieloletni Dyrektor Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Pomysł ten wprowadzili w życie i przez 11 lat realizowało Artbale Stowarzyszenie REKiS. d 2011 roku organizatorem festiwalu są Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju oraz Stowarzyszenie Cultural Interchanges (USA).

Szczegółowe informacje i opisy w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie:

http://www.festiwaltanca.ladek.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close