W dniach 23-24 września 2022 Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE Zielona Góra 2022. Myśl przewodnia na ten rok to „borders | granice”.

Wersja do druku

Udostępnij

Od organizatorów:

Hasło jest dla nas otwarciem do twórczej dyskusji o granicach w świecie tańca. Zarówno w znaczeniu symbolicznym, estetycznym, jak i geograficznym.

Podczas dwóch dni festiwalowych, 23-24 września o godzinie 18.00, na kameralnej scenie w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” zaprezentują się artyści tańca z całej Polski:

Joanna Brodniak (Bytom)
Katarzyna Zioło (Bytom)
Grupa Teatru Tańca (Toruń)
Teatr Tańca Enza (Słupsk)
Ola Zalejko (Zbąszyń)
Gliwicki Teatr Tańca (Gliwice)
STREFA 2B (Gorzów Wielkopolski)
Teatr Ruchu (Świebodzin)
Teatr Terminus A Quo (Nowa Sól)
Teatr Tańca z Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Zielona Góra)
Physical ArtHouse (Zielona Góra)

W formule galeryjnej zaprezentowane zostaną filmy taneczne i performatywne:

MANHATTAN INTERACTIVE MOVIE (fragment) – Daniela Komędera-Miśkiewicz i Dominika Wiak
Rodzina, Misterium, Popołudnie Fauna – Mikołaj Mikołajczyk/Rezonanse kultury
Slavic Body – Katarzyna Zioło, Joanna Brodniak, Wiktoria Reszka
OTT/m2 – Olsztyński Teatra Tańca

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:

Anna Królica – kuratorka, krytyczka, badaczka i autorka licznych publikacji o tańcu;
Hanna Raszewska-Kursa – badaczka i krytyczka tańca, autorka publikacji, aktywistka. Więcej: https://hannaraszewska.wordpress.com/;
Marta Seredyńska – badaczka, recenzentka związana z czasopismem „Taniec”, autorka publikacji naukowych o tańcu i bloga „tańczę słowem” https://martaseredynska.wordpress.com/;
Adam Kamiński – kurator, animator kultury, dyrektor Mandala Performance Festival we Wrocławiu.

W ramach działań festiwalowych przewidziane są także spotkania z publicznością, które moderować będzie Marta Seredyńska. Warsztaty poprowadzą: Joanna Brodniak oraz Katarzyna Zioło.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

MOVE Festival  to inicjatywa artystyczna zapoczątkowana przez Marka Zadłużnego (Zielona Góra) oraz Annę Piotrowską (Bytom/Warszawa), realizowana cyklicznie od 2010 roku w Zielonej Górze.  Wydarzenie ma na celu prezentację spektakli i zjawisk tanecznych oraz integrację środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca.

Każda odsłona festiwalu przynosiła zmiany wynikające z przeobrażającej się rzeczywistości polskiej kultury tańca. W latach 2010-2014 inicjatywa nosiła nazwę SPACE. W latach 2015-2020 nawiązanie współpracy z Gabrielą Keller-Janus i jej Teatrem Tańca Enza ze Słupska oraz Joanną Miś-Fudali i Teatrem Tańca Akro z Torunia zaowocowało powołaniem sieci festiwali pod wspólną marką SFERA RUCHU. Obecnie postanowiliśmy wrócić do idei odrębnej inicjatywy pod nową nazwą MOVE Festival Zielona Góra.

Wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do ogólnopolskiego środowiska zajmującego się tańcem niezawodowo, w nurcie offowym. Pragniemy stworzyć przestrzeń zespołom oraz twórcom, którzy oddają siebie dla tańca i tworzą niejako „po godzinach”, często wykonując na co dzień inną profesję.

Wszystkie aktualne informacje publikowane są w festiwalowych mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/movefestivalzielonagora/
https://www.instagram.com/move_festival_/
https://opch.pl/o-festiwalu/

Organizatorzy:

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze
Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych

Partnerzy:

Miasto Zielona Góra
Lubuskie Warte zachodu

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Zadanie realizowane w ramach promocji Województwa Lubuskiego

Program

MOVE Festival Zielona Góra 2022

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close