Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością  informujemy, że na platformie issuu.com opublikowany został artzin z tekstami Anki Herbut, które powstały jako część projektu Ruchy oporu, realizowanego w ramach stypendium badawczego Grażyny Kulczyk na rok 2019 z zakresu współczesnej choreografii. Pierwodruki tekstów, których zmienione wersje obejmuje publikacja, ukazywały się przez ponad rok w Dwutygodniku.com i Polish Theatre Journal oraz na portalu taniecPOLSKA.pl.

 

Od autorki:

 

W Ruchach oporu badam narzędzia i strategie oporu wykorzystywane w pracy choreografek i choreografów, zastanawiając się nad tym, co ciała robią i jakie praktyki ruchowe i produkcyjne wykorzystują, by wyrazić sprzeciw. Wychodząc z założenia, że choreografia odszyfrowuje społeczne napięcia, analizuje je i przepracowuje, projektując alternatywne scenariusze, skupiam się na związkach choreografii społecznej i protestów w przestrzeni publicznej z działaniami choreograficznymi, wykorzystującymi opór jako strategię artystyczną. Koncepcja, teksty: Anka Herbut Projekt graficzny: Agata Bartkowiak. Teksty ukazywały się w 2019 roku w internetowym magazynie kultury Dwutygodnik (www.dwutygodnik.com).

 

Publikację można czytać pod linkiem:

https://issuu.com/ankaherbut/docs/ruchy_oporu_anka_herbut

 

Pdf do pobrania:

Anka Herbut: Ruchy oporu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close