Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 28 maja w George Apostu Cultural Center w Bacau (Rumunia) odbędzie się prezentacja na podsumowanie rezydencji artystycznych Natalii Wilk (Polska) i Joany Von Meyer Trindade (Portugalia). Pokazy prac powstałych podczas rezydencji zainaugurują finał dwuletniego programu E-motional rethinking dance, w którym uczestniczyli choreografowie, tancerze i krytycy uczestniczący w warsztatach, spotkaniach i nowych kreacjach w Rumunii, Portugalii i na Litwie.

 

Natalia Wilk  GLOBAL WARM{ming} exercise! – praca w trakcie procesu. Solo – ćwiczenie z życia pod wodą. W wyimaginowanej rzeczywistości oceanu Global Warming. Przypływ. Odpływ. Przepływ. W poszukiwaniu punktu ciężkości, grawitacji i syreniego ogona.

 

 

E-MOTIONAL rethinking dance: http://e-motional.eu/

 

Natalia Wilk – tancerka-freelancerka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu (dyplom w 2013) oraz Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Politologia (dyplom 2010). Pracowała z Isabelle Schad w Collective Jumps, Koenem Augustijnem w Dance Moves Cities, Cosminem Manolescu przy Fragile w ramach rezydencji E-motional, re:thinking dance, Pawłem Passinim i Robertem Haydenem w Dynamika Metamorfozy w Instytucie Grotowskiego, Robertem Talarczykiem w spektaklu Open Chopin, kolektywem Harakiri Farmers przy STILLE. Jest stypendystką programu „Alternatywna Akademia Tańca” w 2014 roku, Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury na rok 2013, oraz programu Rezydencja/Premiera 2012 w Gdańskim klubie Żak, w ramach którego stworzyła solo Pacierz pokrętny pod artystyczną opieką Pii Meuthen (Panama Pictures Dance Theatre). Tańczyła w projektach Idana Cohena, Rafała Urbackiego, Victorii Fox, Guilherme Botelho, Les gens d’Uterpan. Uczestniczka master classes i coachingów z Les Ballets C de la B, Davidem Zambrano, Luquid Loft Companie, Anną Van Den Broek, Yasmeen Godder, Malą Kline, Igorem Podsiadłym itd. Zajmuje się także pisaniem o tańcu. W roku 2011 odbyła research w zakresie krytyki tańca na San Diego State University w Californii. Jej życiową pasją jest podróżowanie autostopem – zwiedziła w ten sposób Azję Centralną, Bałkany, Afrykę Zachodnią, Kaukaz itd. Następny będzie kosmos.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close