Wersja do druku

Udostępnij

W środę 21 listopada o godz. 17.00 i 20.00 Opera Krakowska oraz Agencja Artystyczna Pro Musica zapraszają naJezioro łabędzieNarodowego Baletu Rosyjskiego. Dyrektorem artystycznym Russian National Ballet jest legendarny były solista Baletu Bolszoj –Sergei Radchenko, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabalerinyMaji Plisieckiej. Partnerował jej m.in. w słynnej Carmen (G.Bizet – R.Szczedrin). Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował również jakochoreograf przy wielu produkcjach filmowych.

Jezioro łabędziePiotra Czajkowskiego jest największym fenomenem w literaturze baletowej; synonimem klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych:o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości, przekraczającej granice życia i śmierci.Przepiękna muzyka nasycona subtelnym liryzmem, oddająca w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści w połączeniu z cudownym tańcem rosyjskich mistrzów – to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i czegoś, co z pamięci nigdy nie uleci.

Russian National Balletodnosi wielkie sukcesy praktycznie na całym świecie, a przede wszystkim w takich krajach jak Anglia, USA, Chiny, Włochy, Niemcy i innych.Sukces Zespołu nie jest przypadkowy, może się on bowiem poszczycić wspaniałymi narodowymi tradycjami i wielkimi nazwiskami. Został utworzony w czasach pierestrojki iprzyjmował absolwentów wielkiej rosyjskiej szkoły choreograficznej z Perm, Moskwy iSankt Petersburga. Pierwsi soliści pochodzili ze sławnego Moskiewskiego Baletu Bolszoj i z równie sławnego Baletu im. Kirowa z St. Petersburga oraz z Rygi, Kijowa i Kazania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close