Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Nowszy w ramach projektu Scena dla tańca 2021 Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca zaprasza na pokazy Odysei w choreografii Tomasza Ciesielskiego, przygotowanej w ścisłej współpracy z tancerzami: Natalią 'Sarną’ Kladziwą, Oscarem Mafą, Pawłem Urbanowiczem. Odbędą się one od 4 do 15 czerwca na dworcach kolejowych w Słupsku, Koszalinie, Szczecinie, Pile, Bydgoszczy i Toruniu. 

 

Obowiązują bezpłatne wejściówki. 

 

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki. 

 

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy”, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

 

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze, jest aktualny dla współczesnego Europejczyka. 

 

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami

Taniec: Natalia ‘Sarna’ Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz

Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys

Kostiumy: Damian Kretschmer

Produkcja: Joanna Stasina

  

Projekt jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Scena dla tańca 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Harmonogram pokazów:

 

4 czerwca, godz. 18.00: Słupsk, dworzec PKP

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-1

 

6 czerwca, godz. 18.00: Koszalin, dworzec PKP

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-8

 

8-9 czerwca, godz. 18.00: Szczecin, dworzec PKP Szczecin Główny

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-2

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-3

 

11 czerwca, godz. 18.00: Piła, dworzec PKP

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-4

 

13 czerwca, godz. 12.00 i 17.30: Bydgoszcz, dworzec PKP Bydgoszcz Główna

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-6

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-7

 

15 czerwca, godz. 18.00: Toruń, dworzec PKP Toruń Wschodni

bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-5

 

 

***

 

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:

 

1. Wydarzenie jest bezpłatne

2. Limit widzów: 50 osób na jednym spektaklu

3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku braku własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w okresie pandemii.

4. Zasady dla wspólnego bezpieczeństwa:

– Jeśli masz gorączkę, objawy przeziębienia lub zakażenia Covid-19, nie przychodź na spektakl, zostań w domu.

– Przed rozpoczęciem spektaklu wypełnij dostępne na miejscu oświadczenie o stanie zdrowia.

– Umyj i zdezynfekuj ręce po przyjściu na spektakl oraz przed odbiorem zestawu słuchawkowego.

– Podczas spektaklu należy mieć zakryte nos i usta.

– Organizator ma prawo odmówić udziału w spektaklu osobom z objawami przeziębienia, gorączki lub zakażenia Covid-19, osobom które nie wypełnią oświadczenia o stanie zdrowia oraz osobom bez maseczek ochronnych.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close