Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś startuje Daning Poznań, na który składają się XIX Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego których uczestnicy mają do wyboru wiele rozmaitych stylów i technik tańca i IX Festiwal Teatrów Tańca. Impreza potrwa do 25 sierpnia.

Tematem tegorocznego Festiwalu Teatrów Tańca jest pamięć. To bardzo świadoma próba nawiązania międzykulturowego dialogu, w którym doświadcza się sztuki tańca, nie przez rozgrywające się ponad głowami widzów eksperymentatorstwo, ale odpowiedzialne współuczestniczenie.

Jak mówi prof. Ewa Wycichowska, W czasach, w których informacja zdominowała refleksję, „pamięć” traci swoją źródłową moc i bywa traktowana jako obciążenie. Zaproszeni przez nas do Poznania twórcy pokazują w swoich spektaklach świat pełen naszych nawyków, lęków, pytań, ukształtowany z wątpliwości i potrzeby szukania, ale przecież osadzony w tym co odwieczne i uniwersalne, bo „przeszłość to dziś tylko trochę dalej”.

Świat teatru tańca to obszar pogranicza, czasem ziemia niczyja, czasem przedmiot gorących sporów. To gatunek szczególnie predystynowany do tego by przyglądać się rzeczywistości i stwarzać dystansującą przestrzeń do jej komentowania.Przez 6 festiwalowych dni będzie ku temu wiele okazji.Zapraszam.


W programie m.in. spektakle Polskiego Teatru Tańca i Atelier PTT, Krakowskiego Teatru Tańca, Kino Variatino z Gdańska, Kieleckiego Teatru Tańca, Isum Dance Company z Korei Południowej, Maria Kong Dancers z Izraela i Spitfire Company z Czech. Przedstawienia będzie można oglądać w dwóch lokalizacjach, tj. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Hala nr 2, ul. Głogowska 10) i w Teatrze Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44).

Szczegółowy program

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close