Wersja do druku

Udostępnij

W czerwcu wraz z TVP Kultura zapraszamy do oglądania kolejnej edycji prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odcinki półfinałowe zobaczymy na antenie TVP Kultura 4 i 11 czerwca o godz. 20.20, a finał 25 czerwca o godz. 20.00.

 

W jury zasiądą Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz, wybitny choreograf, Jacek Przybyłowicz oraz znakomity polski tancerz, Wiesław Dudek.

 

Od ponad 10 lat konkurs promuje młode talenty – uczniów szkół baletowych – dla których udział w Młodym Tancerzu jest szansą zaistnienia w mediach i dotarcia do szerszej publiczności, a często także przepustką do międzynarodowej kariery i osiągania dalszych sukcesów (jak chociażby zwycięstwa w tanecznej Eurowizji).

 

Konkurs Młody Tancerz Roku 2019 ma nieco zmienioną formułę w stosunku do lat ubiegłych. W tym roku uczestników będziemy obserwować dłużej niż w poprzednich edycjach konkursu. TVP wyemituje aż dwa odcinki półfinałowe ( 4 i 11 czerwca), podczas których poznamy 14 uczestników – uczniów szkół baletowych z całego kraju oraz Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych.

 

Do finału przejdzie sześcioro tancerzy wybranych przez jury, oraz jedna osoba z tak zwaną „dziką kartą”, przyznaną przez widzów, którzy będą mogli głosować na swojego faworyta przez specjalnie przygotowaną platformę internetową. Ostatnią zmianą jest to, że młodzi tancerze będą musieli zmierzyć się z klasyczną choreografią baletową.

 

Uczestnicy tegorocznej edycji:

Gabriela Dąbek – OSB Bytom
Dominika Woszek – OSB Bytom
Kasper Górczak – OSB Łódź
Mikołaj Czyżowski – OSB Warszawa
Alan Polański – OSB Warszawa
Łukasz Bałoniak – OSB Warszawa
Nikola Dworecka – OSB Warszawa
Paulina Grodzińska – OSB Gdańsk
Zofia Korpacka – OSB Gdańsk
Julia Ciesielska – OSB Gdańsk
Helena Kozaczko – OSB Poznań
Viviana Zajączkowska – OSB Poznań
Ewelina Cieśla – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków
Judyta Pakulska – Wydział Teatru Tańca Akademia Sztuk Teatralnych Kraków

 

Szczegółowe relacje z poszczególnych etapów będzie można śledzić na mlodytancerzroku.vod.tvp.pl oraz w mediach społecznościowych TVP.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close