Wersja do druku

Udostępnij

W maju i czerwcu wraz z TVP Kultura zapraszamy do oglądania kolejnej edycji prestiżowego konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Pierwsza część przesłuchań już w najbliższą niedzielę 23 maja o godz. 20.00, część druga tydzień później. Wielki finał odbędzie się 6 czerwca.

 

Od kilkunastu lat konkurs promuje młode talenty – uczniów szkół baletowych – dla których udział w Młodym Tancerzu jest szansą na dotarcie do szerszej publiczności, a często także przepustką do międzynarodowej kariery. W tej edycji udział bierze szesnastka wybitnie uzdolnionych młodych artystów. Do finału jury zakwalifikuje sześcioro z nich.

 

W tym roku uczestnicy konkursu reprezentują Ogólnokształcące Szkoły Baletowe z Gdańska, Poznania, Warszawy, Łodzi, Bytomia a także Niepubliczne Szkoły Sztuki Tańca z Siedlec i Białegostoku. Każdy z nich zaprezentuje się w choreografii klasycznej i układzie dowolnym.

 

Tancerzy będzie oceniać znakomite jury: Aleksandra Dziurosz − tancerka, choreografka, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca, Iwona Pasińska − tancerka, choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca oraz Emil Wesołowski − tancerz, choreograf i pedagog.

 

Autorem scenografii jest Radek Dębniak, wizualizacje przygotował Piotr Maruszak, a światło jest autorstwa Adama Tyszki. Nad całością czuwa reżyser Grzegorz Sadurski. Program prowadzi Katarzyna Sanocka.

Uczestnicy tegorocznej edycji:

 

Malina Capiga –  OSB w Łodzi

Jagoda Rusek – OSB w Poznaniu

Zuzanna Burak – Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Białymstoku

Artem Rybalchenko – OSB w Gdańsku

Tamiła Dudnik – OSB w Bytomiu

Karolina Merda – OSB w Poznaniu

Anna Smatchenko – OSB w Gdańsku

Cezary Szlachta – OSB w Warszawie

Vanessa Zwolińska – OSB w Poznaniu

Barbara Postek – OSB w Warszawie

Julia Bielska – OSB w Bytomiu

Maciej Duda – OSB w Gdańsku

Martyna Warzocha – OSB w Warszawie

Oliwia Czarnocka – Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w Siedlcach

Marta Wiszczuk – OSB w Poznaniu

Wiktor Perdek – OSB w Bytomiu

Pierwszy półfinał konkursu Młody Tancerz Roku 2021 już 23 maja o godz. 20.00 w TVP Kultura.

 

Wystąpią w nim: Malina Capiga, Jagoda Rusek, Zuzanna Burak, Artem Rybalchenko, Tamiła Dudnik, Karolina Merda, Anna Smatchenko i Cezary Szlachta.

 

Więcej informacji na stronie konkursu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close