Wersja do druku

Udostępnij

Dziś pod adresem www.tance.edu.pl rusza TANIEC TRADYCYJNY – pierwsza z odsłon portalu edukacyjnego Instytutu Muzyki i Tańca poświęconego szerokiemu spektrum gatunków i form tanecznych.

 

 

Jest to bezpłatna i ogólnodostępna platforma internetowa o charakterze popularnonaukowym zawierająca materiały w języku polskim i angielskim.

 

Poszczególne tańce prezentowane są na portalu przede wszystkim poprzez materiały filmowe (archiwalne i współczesne), materiały muzyczne, fotografie, a także opisy uzupełnione o bibliografię. Znajdą tu Państwo także lekcje poszczególnych tańców tradycyjnych, narodowych i dawnych w formie tutoriali wideo, realizowane specjalnie na potrzeby portalu.

 

Strona adresowana jest do amatorów tańca, zarówno dorosłych, jak i do młodzieży i dzieci, oraz do animatorów kultury, pedagogów, nauczycieli  akademickich, a także tancerzy, choreografów i naukowców, którzy tańcem zajmują się na co dzień w swojej działalności zawodowej.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu!

 

Realizacja: Instytut Muzyki i Tańca

Partnerzy: Instytut Sztuki PAN, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Balet Dworski Cracovia Danza, Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels), Fundacja Muzyka Odnaleziona, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Biblioteka Publiczna w Wieniawie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close