Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczna jesień w stolicy będzie szczególnie obfita w wydarzenia poświęcone sztuce tańca – od rozpoczynającej się 20 września XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, poprzez Dni Sztuki Tańca organizowane przez Teatr Wielki – Operę Narodową, których prolog już w ten weekend (występ zespołu Ejfmana) a ciąg dalszy w listopadzie, październikowy przegląd przedstawień z Demokratycznej Republiki Konga zatytułowany Orientacja: Taniec. Afryka (inicjatywa Nowego Teatru) oraz Festiwal Improwizacji Tańca SIC!, na przełomie października i listopada – XIX Międzynarodwe Spotkania Sztuki Akcji „Rozdroże”, zadedykowane artystom japońskim i tradycyjnie już – warszawskim, a w listopadzie – Przegląd Nowego Tańca (kuratorka: Marysia Stokłosa).

Tak duże spiętrzenie wydarzeń tanecznych Izabela Szymańska z „Gazety Wyborczej” nazwała tytułową „warszawską jesienią tańca”.Polecamy tekst tej autorki , w którym przybliża tegoroczną edycję Ciało/Umysł, a także daje krótką charakterystykę kolejnych imprez.

Z tekstem można zapoznać się tu:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34861,12495126,To_bedzie_warszawska_jesien_tanca.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close