Od 10 stycznia, w cztery kolejne niedziele będzie można oglądać Styczniowe niedziele z Olsztyńskim Teatrem Tańca, czyli prezentacje emitowanego wiosną serialu tanecznego OTT/m2. Na kanale YouTube Olsztyńskiego Teatru Tańca zaprezentowany zostanie nagrany i zmontowany materiał, który powstał po zakończonych transmisjach online. Serial powstał podczas pierwszego lockdownu, w domach tancerek Teatru. W ograniczonej przestrzeni swoich własnych m poszukiwały wolności w nieograniczonej wyobraźni. Ten wyjątkowo nowy czas dotyczył każdego z nas, jednak to, jak go wykorzystaliśmy, zależało od indywidualnego podejścia. 

Wersja do druku

Udostępnij

Od 10 stycznia, w cztery kolejne niedziele będzie można oglądać Styczniowe niedziele z Olsztyńskim Teatrem Tańca, czyli prezentacje emitowanego wiosną serialu tanecznego OTT/m2. Na kanale YouTube Olsztyńskiego Teatru Tańca zaprezentowany zostanie nagrany i zmontowany materiał, który powstał po zakończonych transmisjach online. Serial powstał podczas pierwszego lockdownu, w domach tancerek Teatru. W ograniczonej przestrzeni swoich własnych „m” poszukiwały wolności w nieograniczonej wyobraźni. Ten wyjątkowo nowy czas dotyczył każdego z nas, jednak to, jak go wykorzystaliśmy, zależało od indywidualnego podejścia.

 

Teatr proponuje widzom alternatywne sposoby przeżywania życia na kwadracie w czterech odcinkach:

 

10 stycznia o godz. 18.00 – odcinek 1; jego premiera odbyła się 24 kwietnia 2020 roku, transmitowana była na żywo z domu Anny Janczarek. Odcinek został wyróżniony w konkursie na najlepszy projekt teatru niezależnego ON-LINE „The Best Off // On-line”

 

17 stycznia o godz. 18.00 – odcinek 2; jego premiera odbyła się 16 maja 2020 roku i transmitowana była na żywo z domu Aleksandry Salej

 

24 stycznia o godz. 18.00 – odcinek 3; jego premiera odbyła się 30 maja 2020 roku i transmitowana była na żywo z domu Moniki Parafiniuk

 

31 stycznia o godz. 18.00 – odcinek 4; jego premiera odbyła się 27 czerwca 2020 roku i transmitowana była na żywo z Zespół Krytych Obiektów Sportowych II, dzięki uprzejmości Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie

 

Koncepcja, wykonanie: Aleksandra Salej, Ania Janczarek, Monika Parafiniuk

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabinska

Reżyseria obrazu: Tadeusz Załęcki / Rafał Kotyrba

Współpraca artystyczna: Patrycja Grzywińska, Julia Drygas, Marta Miłocka, Piotr Antoszkiewicz

Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Afisz: Mateusz Obarek, GRAVITE

Koordynacja: Monika Sobota, Agnieszka Tomczyk

Foto: Arek Stankiewicz / Marcin Kierul

Organizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Partner: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

 

Odcinki 2, 3 i 4 zrealizowane zostały w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe”, finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close