Wersja do druku

Udostępnij

Dwanaście zespołów, dziewięć dni wypełnionych różnymi odsłonami teatru formy, pięć krakowskich scen,  na których zobaczyć będzie można zaskakujące spektakle, nierzadko tworzone wbrew panującym w sztuce trendom – tak  w skrócie można opisać V Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy „Materia Prima”,  który rozpocznie się  15 lutego 2019 roku. Ruszyła przedsprzedaż biletów.

 

Podczas przyszłorocznej edycji wystąpią zespoły z całego świata, obecne na międzynarodowych, prestiżowych festiwalach, wielokrotnie nagradzane i doceniane przez światową publiczność. Zaprezentują się teatry z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii, Grecji, Danii, Hiszpanii i Rosji. – Program festiwalu jest niezwykle atrakcyjny. Większość tych zespołów będzie w Polsce po raz pierwszy. Zaś te grupy, które już w naszym kraju występowały, przywiozą do Krakowa spektakle będące polskimi premierami – mówi Dyrektor artystyczny Festiwalu, Adolf Weltschek.

 

Podczas dziewięciu dni festiwalowych zaprezentowane zostaną przedstawienia, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata się z multimediami, a także z teatrem lalek, masek i cieni, gra aktorów często przeczy zasadom, a wyobraźnia nie ma granic.

 

Po raz kolejny Polskę odwiedzi Compagnia Finzi Pasca oraz Jakop Ahlbom. W festiwalu wezmą też udział: Toneelhuis/FC Bergman, National Dance Company Wales, Patricia Guerrero, Theatre du Corps Pietragalla-Derouault, Gecko, les ballets C de la B, grupa WHS, Merlin Puppet Theatre, Victor Antonow i Sofie Krog Teater.

 

Festiwal odbędzie się nie tylko w siedzibie Teatru Groteska, ale także w Centrum Kongresowym ICE, Nowohuckim Centrum Kultury, Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz – po raz pierwszy – w Operze Krakowskiej. Sprzedaż biletów na wydarzenie już ruszyła. Uczestnicy mogą kupić bilety i karnety poprzez system on-line oraz w kasie Teatru.

 

Projekt Materia Prima. V Międzynarodowy Festiwal teatru Formy jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Więcej informacji na stronie: www.groteska.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close