20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł startuje za niewiele ponad miesiąc, 1 października, ale już teraz widzowie mogą kupować bilety przez eWejsciowki.pl oraz w STUDIO teatrgaleria. Poniżej prezentujemy skrócony program i serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Wersja do druku

Udostępnij

W STUDIO teatrgaleria:

1 października/19.30 + 2 października/20.30 premiera Edyta Kozak, Na 4 – Terra incognita
Kozak otwiera archiwum pamięci i wraca do swojej pracy Na czterech z 1995 roku, aby wraz z młodą generacją tancerzy przyjrzeć się tej choreografii i dokończyć spektakl. Czym się zakończy ta podróż przez terra incognita…?                                 
Bilety: https://bit.ly/3zp5idM

2 października/19.00 + 3 października/19.00 premiera Jacek Przybyłowicz, Humani Corporis Fabrica – słuchowisko choreograficzne  Rodzaj traktatu o tkance ciała ludzkiego. Spektakl na dwóch dojrzałych tancerzy – Grzegorza Pańtaka i Ryszarda Kalinowskiego oraz charyzmatyczny głos Andrzeja Chyry, który opowiada o początkach anatomii i badań nad ciałem.
Bilety: https://bit.ly/2Y2EdQ3

W U-jazdowskim:                                                                                                         

8 października/19.30 + 9 października/19.30 premiera Magda Jędra, Złe ziele
Choreografka obserwuje życie roślin – drzew, chwastów, ziół – oraz zgłębia tajemnice tzw. botanical body i z tego materiału wraz z dramaturżką Anką Herbut tka dla nas materię spektaklu.
Bilety: https://bit.ly/3Dn0gB6

W Komunie Warszawa:

12 października/19.00 premiera warszawska Daniela Komędera-Miśkiewicz/Dominika Wiak, Manhattan
Spektakl nawiązuje do amerykańskiego Projektu Manhattan, który miał na celu skonstruowanie pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Artystki zadają pytanie, czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji?
Bilety: https://bit.ly/3gEmfK1

16 października/9.0024.00 wydarzenie specjalne Impresska
Cały dzień, cztery moduły, kilkunastu artystów, autorskie działania – od spektakli przez performanse, wykłady performatywne po wystawę fotografii. Wydarzenie przygotowane specjalnie na urodzinową edycję festiwalu, pozwalające na refleksyjne, ale i radosne, uczestniczące świętowanie dwudziestej edycji Festiwalu Ciało/Umysł.
Bilety: https://bit.ly/2WuAuKz

17 października/17.00 wydarzenie specjalne Wielka gra – o C/U tu chodzi?
Teleturniej z udziałem publiczności. Gospodarze – performer Rafał Dziemidok oraz dziennikarka Anna Sańczuk – i widzowie zmierzą się z zadaniami, które nawiązują do prac i zjawisk prezentowanych na C/U. Kto z kim – lub co z czym – i o co zagra? Artysta? Widz? Festiwal? Krytyk? Ciało? Umysł? Każda kombinacja może się zdarzyć.
Bilety: https://bit.ly/3yhj4hf

20. Festiwal Ciało/Umysł

Za nami już trzy podcasty z cyklu re:Ciało/Umysł Do posłuchania. A przed nami kolejne. Zapraszamy do słuchania wspomnień i refleksji na temat dwudziestu edycji Festiwalu Ciało/Umysł – udostępniamy je na naszych profilach na FB i na YT:

Od 14 sierpnia Witold Mrozek, Czas Ciało/Umysł. Festiwal ciągłej zmiany [link]
Od 21 sierpnia Alicja Müller, Poza tabu. Realność tańczącego ciała [link]
Od 28 sierpnia Katarzyna Słoboda, Trwanie i uskoki [link]
Od 4 września Magdalena Przybysz, To tylko performans
Od 11.09 Anna Królica, Historia ukryta w ciele
Od 18.09 Julia Hoczyk, Moje Ciało/Umysł – ze wspomnień krytyczki towarzyszącej

A kto jeszcze nie widział – organizatorzy zapraszają na cykl Prosto z wnętrza, w którym artyści przygotowujący październikowe premiery opowiadają o swojej pracy, inspiracjach i przemyśleniach. Można też podejrzeć fragmenty prób.
Edyta Kozak [link]
Jacek Przybyłowicz [link]
Magda Jędra [link]

***

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł
6 sierpnia-17 października 2021, Warszawa + on-line
Dyrektor artystyczna: Edyta Kozak
Dyrektor zarządzająca: Anna Szaniawska
Finansowanie: Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Partnerzy: STUDIO teatrgaleria, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patroni medialni: Radio TOK FM, TVP Kultura, Didaskalia, Miesięcznik Teatr, Magazyn Szum, NotesNa6Tygodni, Magazyn Taniec, E-teatr, Teatrologia.info, Teatralny.pl, Stronatanca.pl

www.facebook.com/cialoumysl
www.instagram.com/cialo.umysl
www.youtube.com/user/CialoUmysl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close