Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 14-15 listopada 2014 Fundacja Ciało/Umysł i Teatr Powszechny zapraszają na Warszawską Scenę Tańca, na której tym razem zagości taniec z całego kraju. Przez ostatnie lata w Polsce, taniec w swojej formie przeszedł przez ogromne zmiany. Poprzez abstrakcję i dekonstrukcję znaną także z muzyki i sztuk wizualnych osiągnął rozpoznawalność nowej jakości . Ruszające się ciało stało się równoważne z ciałem tańczącym. Wielu artystów zaprezentowało swoje strategie i wypracowane koncepty, wielu mierzy się z różnymi mediami/formami sztuki, jak teatr-spektakl-performance-wykład, a niektórzy z nich pozwalają wejść widzowi w obszar ich prywatności…

 

Te dynamikę zmian widać wyraźnie podczas Warszawskiej Sceny Tańca, która  zaprezentuje swoją czwartą odsłonę: dwa pełne wieczory tańca, performansu, muzyki i słowa, miniatury choreograficzne, rozmowy z artystami i warsztaty na elewacji teatru. Poprzez różnorodność artystycznych propozycji po raz kolejny organizatorzy chcą zainicjujować dyskusję o roli tańca w kształtowaniu życia kulturalnego miasta, otwierając się na nowy powiew napływających wciąż do stolicy artystów. Podejmujmują ciekawe i trudne tematy, zapraszając do odkrywania bogactwa tańca.

 

WST to miejsce spotkania z publicznością zarówno artystów warszawskich działających od lat, młodych choreografów, a także tych, którzy tworzą zagranicą. To swoisty maraton tańca, który pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie szczególnego. W programie spektakle Andrzeja Adamczaka, Any Borralho i João Galante (ATLAS Warszawa),  Anny Godowskiej, Koriny Kordovej, Edyty Kozak, Aurory Lubos i Agaty Siniarskiej.

Można już rezerwować bilety.

 

spektakl
20 zł normalny/ 15 zł ulgowy

 

karnet na 1 dzień
40 zł normalny/ 30 zł ulgowy

 

karnet na 2 dni
60 zł normalny/ 50 zł ulgowy

 

Bilety do nabycia w Kasie Teatru Powszechnego lub poprzez internet ONLINE

kasa biletowa
telefon: 22 818 25 16
kasa@powszechny.com

 

PROGRAM

 

SPEKTAKLE

 

Więcej: www.cialoumysl.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close