Kongres Tańca to jedno z kluczowych wydarzeń dla polskiego środowiska tańca, którego celem jest wspólna dyskusja nad przyszłością tańca w Polsce. Wydarzenie poprzedzone jest badaniem ankietowym, którego wyniki będą stanowić fundament dla tworzenia programu Kongresu.

Wersja do druku

Udostępnij

Poprzedni Kongres Tańca w 2020 roku zaowocował wypracowaniem 12 postulatów środowiska artystycznego, które stały się swoistym kompasem dla działań Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Pragniemy po raz kolejny oddać głos środowisku, aby jeszcze celniej ukierunkować nasze przyszłe działania.

III Kongres Tańca to ważna część ewaluacji działań na rzecz tańca, a także możliwość oddania głosu środowisku tanecznemu. Najbardziej nurtujące kwestie będą omawiane w blokach tematycznych takich jak: ludzie tańca, infrastruktura tańca, partnerstwo, zarządzanie tańcem, edukacja i upowszechnianie tańca, badania nad tańcem, niepełnosprawność oraz pandemia COVID-19.

III edycja Kongresu Tańca zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Poprzednie dwie edycje odbyły się w Warszawie, w 2011 i 2020 roku. Pragniemy, aby to cykliczne wydarzenie odbywało się co 3 lata, w różnych ważnych dla tańca miastach Polski. Obrady każdorazowo zrzeszają szerokie grono pedagogów, choreografów, instruktorów, producentów, tancerzy, teoretyków, krytyków, a także managerów tańca.

Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety, która jest nie tylko okazją do wspólnego opracowania programu Kongresu, ale i do zasygnalizowania potrzeb polskiego środowiska tańca. Ankieta będzie dostępna do 15 lipca pod adresem: www.kongrestanca.pl/ankieta.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close