Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie zapraszają na 38. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbędzie się 15 i 16 października 2022 roku. W tym roku organizatorzy będą gościć grupy i pary taneczne z 5 województw: małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, łącznie 13 grup tanecznych w tym 3 dziecięce oraz 19 par tanecznych. Na rzeszowski konkurs tańca przyjedzie około 400 ludowych tancerzy z całej Polski. Będzie to prawdziwe święto tańca i muzyki ludowej.

Wersja do druku

Udostępnij

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest imprezą niezwykle ważną, służącą ochronie dziedzictwa kulturowego i każdego roku skupia liczne grono uczestników
i odbiorców. Podtrzymywanie i popularyzacja kultury ludowej poprzez taniec jest ciekawą formą odkrywania polskiego folkloru. Pozwala zachować w pamięci to, na co pracowały wszystkie przeszłe pokolenia. Cały dorobek artystyczny wszystkich zespołów jest skarbnicą tradycji ludowych z różnych regionów Polski.

15 października 2022 roku od godz. 9.00 w GCKSiR w Świlczy z siedzibą w Trzcianie odbędzie się Przegląd Konkursowy tradycyjnych ludowych tancerzy z całej Polski. Zaprezentują oni swoje umiejętności w dwóch kategoriach: grup i par tanecznych. Dodatkowo dzieci zaprezentują folklor swojego regionu w kategorii taneczne zabawy dziecięce.

16 października 2022 roku o godz. 11.00 w WDK w Rzeszowie odbędzie się Koncert Galowy, na którym zaprezentują się laureaci oraz zostaną wręczone nagrody.

Oba wydarzenia będą transmitowane on-line.

Konkurs od wielu lat wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Rzeszów i Trzciana: 38. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego. Program

Rzeszów i Trzciana: 38. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego. Program

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close