Wersja do druku

Udostępnij

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury Sportu  i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie zapraszają na XXXI Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego, który odbędzie się w dniach 17-18 października 2015 roku. Podczas Konkursu prezentowane i dokumentowane będą tradycyjne tańce ludowe  z poszczególnych regionów Polski. Główna ideą Konkursu jest ukazywanie i zachowanie tradycyjnego tańca ludowego w jak najbardziej autentycznej formie.

 

17 października od godz. 9.00 w GCKSiR w Świlczy z siedzibą w Trzcianie odbędą się prezentacje konkursowe w dwóch kategoriach: autentycznych grup i par tanecznych. W tym roku wystąpi 9 par i 19 grup tanecznych z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i podkarpackiego – łącznie ponad 600 osób. Wykonają cały wachlarz tańców ludowych właściwych dla danego regionu: oberki, polki, walczyki, sztajerki, tramle, krzyżaki, chodzone. Dodatkowo zobaczyć będzie można taneczne zabawy dziecięce.

 

18 października o godz. 11.00 w Wojewódzkim Domu  Kultury w Rzeszowie odbędzie się Koncert Galowy podczas którego zostaną wręczone laureatom nagrody i statuetki pamiątkowe.

 

WSTĘP WOLNY.

 

Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego jest imprezą niezwykle ważną, służącą ochronie dziedzictwa kulturowego i każdego roku skupia liczne grono uczestników i odbiorców. Kultywowanie i popularyzacja kultury ludowej poprzez taniec jest ciekawą formą odkrywania polskiego folkloru.

 

Konkurs dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close