Wersja do druku

Udostępnij

W środę 13 czerwca w Poznaniu (godz. 19.00, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego) oraz 15 czerwca w Gnieźnie (godz. 12.00 i 18.00, Teatr im. Aleksandry Fredry) odbędą się kolejne prezentacje z cyklu Wielkopolska przestrzeń dla tańca, realizowanego w ramach programu Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki i Tańca. Projekt ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności spektakli Polskiego Teatru Tańca i otworzenie nowych dróg współpracy z ośrodkami kultury na terenie województwa, posiadającymi odpowiednią infrastrukturą dla tańca. Tym razem publiczność Poznania i Gniezna obejrzy przedstawienie Desert w choreografii Pauliny Wycichowskiej, inspirowane Małym Księciem Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Spektakl jest próbą spojrzenia na tę poetycką opowieść z perspektywy osoby dorosłej. Wyobrażenie książkowych postaci i ich wzajemnych relacji staje się bardziej złożone i niejednoznaczne. Poszczególne wątki spotkań łączy metaforyczne miejsce przestrzeni i umysłu – Pustynia, która stawia bohaterów i widza przed konfrontacją z Samotnością. To kolejny pokaz przedstawienia w ramach cyklu, po majowej prezentacji w Pile (Pilski Dom Kultury).

Z recenzji:

„Metaforyczna opowieść stała się idealną podwaliną dla teatru, w którym pierwsze skrzypce gra taniec Tak naprawdę można by zacytować pół powieści, ale na scenie to pokazano!”
Monika Nawrocka, Dziennik Teatralny Poznań, 01 grudnia 2011

„Wycichowska niezwykle interesująco czyta kultową dla wielu książkę. Poświęcając wiele uwagi
głównemu bohaterowi, nie zapomina o pozostałych, szukając odpowiedniego dla nich rodzaju ruchu, czy charakterystycznego gestu, które pozwolą lepiej poznać relacje między nimi”.
Stefan Drajewski, „Polska – Głos Wielkopolski”

choreografia: Paulina Wycichowska

muzyka: Szymon Brzóska

współpraca dramaturgiczna: Agata Siwiak

scenografia: Piotr Tetlak

kostiumy: Adriana Cygankiewicz

wideo: Daniel Stryjecki

Realizacja artystyczna i techniczna: Polski Teatr Tańca

Fragment spektaklu:Prezentacja w ramach projektu Wielkopolska przestrzeń dla tańca, wspieranego przez program Scena dla tańca 2012 Instytutu Muzyki Tańca. Projekt Wielkopolska przestrzeń dla tańca ma na celu zaprezentowanie szerokiej publiczności spektakli Polskiego Teatru Tańca i otworzenie nowych dróg współpracy z ośrodkami kultury na terenie województwa, posiadającymi odpowiednią infrastrukturą dla tańca. Na co dzień nie posiadający własnej sceny zespół PTT, pozbawiony jest możliwości regularnej prezentacji spektakli repertuarowych w Wielkopolsce, gdzie posiada największą publiczność.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close