Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 21 kwietnia odbędą się dwa pokazy spektakli w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca 2013. O godz. 17.00 Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza do Teatru Ludowego w Krakowie na przedstawienie W starym kinie, nawiązujące do okresu XX-lecia międzywojennego. Choreografami spektaklu są Romana Agnel i Dariusz Brojek. Natomiast o godz. 19.00 w Klubie ŻAK w Gdańsku w cyklu Trójmiejski Punkt Taneczny wystąpi Studio Matejka z Wrocławia z przedstawieniem Awkward Happiness or Everything I don’t remember about meeting you.

O spektaklu W starym kinie: Któż nie zna muzycznych przebojów i bohaterów starego kina? Powróćmy do pełnych uroku lat dwudziestolecia międzywojennego. Poczujmy atmosferę ówczesnych kabaretów i kawiarni. Zobaczmy prawdziwych dżentelmenów i szykowne damy w intrygujących fokstrotach, szalonych charlestonach i nastrojowych tangach. Spektakl nie tylko dla miłośników przedwojennych melodii.

O spektaklu Awkward Hapiness or Everything I don’t remember about meeting you: Zalążkiem projektu były badania Studia Matejka nad ludzkim ciałem we współczesnej praktyce performansu. Podczas 18-miesięcznych badań w Instytucie Grotowskiego członkowie Studia prowadzili poszukiwania w zakresie treningu i ćwiczeń fizycznych, opierając się na obrazach, które ich zainspirowały. Dwie pary wyruszają w niełatwą życiową podróż w poszukiwaniu szczęścia. Jesteśmy świadkami konfrontacji, w których ścierają się cztery punkty widzenia na to, czym jest szczęście i jak je osiągnąć. Spektakl jest refleksją na temat daremności poszukiwań szczęścia inspirowaną książkamiNieznośna lekkość bytuMilana Kundery iL’Euphorie perpétuelle(Wieczna euforia) Pascala Brucknera.

Studio Matejka to laboratorium teatru fizycznego kierowane przez Mateja Matejkę, dwukrotnego laureata nagrody Total Theatre na festiwalu w Edynburgu za spektakleSclavizespołu Farma w jeskyni orazCesarskie cięcieTeatru ZAR. Międzynarodowa grupa aktorów bada różne techniki ekspresji ciała. Artyści skupiają się przede wszystkim nad technikami treningowymi, funkcjonując między ekspresją indywidualną a rezonansem grupowym. Aktorzy w swych spektaklach starają „wypowiedzieć się” fizycznie, wykorzystując różne myśli i obrazy. Za cel nie stawiają sobie odcięcia się od istniejących praktyk performatywnych czy systemów treningowych. Traktują oni istniejące metody jedynie jako punkt wyjścia do własnych poszukiwań. Studio Matejka współpracuje z wybitnymi specjalistami z zakresu treningów fizycznych oraz wokalnych.Przy pracy nad spektaklemAwkward Happinesskonsultacji muzycznej udzielała Ditte Berkeley z Teatru ZAR.

Więcej na stronie Sceny dla tańca 2013: http://www.scenadlatanca.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close