Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy weekend odbędą się trzy pokazy, organizowane przy wparciu programu Scena dla tańca 2013 Instytutu Muzyki i Tańca. 11 maja o godz. 17.00 i 20.00 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (al. Mickiewicza 2) Pracownia Fizyczna z Łodzi pokaże spektakl Re:akcja w reżyserii Jacka Owczarka. Kształt i struktura spektaklu Re:akcja są efektem autorskiej metody pracy z tancerzami opartej o improwizację i świadomość ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. W Re:akcji punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

reżyseria: Jacek Owczarek
współpraca choreograficzna: Dawid Lorenc
tańczą: Katarzyna Sikora, Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Katarzyna Wolińska, Paweł Grala, Wojciech Łaba
opracowanie muzyczne: Wojciech Łaba
kostiumy: Zuzanna Markiewicz

Natomiast w niedzielę 12 maja o godz. 17.00 w Teatrze Ludowym w Krakowie (Osiedle Teatralne 34) Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprezentuje przedstawienie Szachy w inscenizacji i choreografii Romany Agnel. Spektakl jest taneczną interpretacją mistrzowskiego tekstu Jana z Czarnolasu. Oryginalne choreografie, wyjątkowe kostiumy, pantomima oraz „żywe” słowo wprowadzają widza w świat szachowych rozgrywek i dworskich intryg.

eżyseria– Paweł Winsczyk, w spektaklu występuje również w roli Króla Tarsesa i Narratora
inscenizacja i choreografia– Romana Agnel
ruch pantomimiczny– Krzysztof Antkowiak

scenografia i kostiumy– Monika Polak-Luścińska
maski i rekwizyty– Maciej Luściński

Więcej na stronie Sceny dla tańca 2013: http://www.scenadlatanca.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close