Wersja do druku

Udostępnij

Po niedawnych sukcesach artystycznych w Turcji, Amareya Theatre & Guests rusza w trasę po Polsce z polsko-japońską produkcją Kantor_Tropy: COLLAGE w reżyserii Katarzyny Pastuszak. Dzięki współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach projektu Scena dla Tańca spektakl zostanie zaprezentowany między innymi w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. A. Mickiewicza Częstochowie, Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Chorzowskim Centrum Kultury, Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim, Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie i Synagodze Nowej w Gdańsku.

 

Kolektyw Amareya Theatre & Guests współtworzą japońscy tancerze butoh Yuko Kawamoto, Kae Ishimoto, Ichi Go, Rui Ishihara, Joanna Duda (muzyka), Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak, Daniela Komędera oraz Jan Grządziela i Przemysław Jurewicz. Muzykę do spektaklu skomponowali i wykonują na żywo Joanna Duda i Jan Młynarski (J=J). Spektakl powstał w 2015 roku w ramach polsko-japońskiego projektu Kantor_Tropy, który w rankingu „Gazety Świętojańskiej”, podsumowującym Rok Teatralny 2015 na Pomorzu, zdobył wyróżnienie za najlepszy koncept.

 

Spektakl został bezpośrednio zainspirowany głęboką i nieopisaną dotąd relacją między tańcem ankoku butoh Tatsumiego Hijikaty – kluczowej postaci japońskiej awangardy a koncepcjami estetycznymi i praktyką artystyczną Tadeusza Kantora. Prezentacje przedstawienia w ośrodkach na terenie całej Polski pozwolą na zaistnienie tego spektaklu w szerszym kontekście kultury polskiej, a także przyczynią się do podniesienia świadomości odbiorców na temat relacji między sztuką Tadeusza Kantora i wybranymi zjawiskami obecnymi w tańcu i sztukach widowiskowych.

 

Więcej o spektaklu:

http://www.scenadlatanca.pl/pl/2016/spektakle/kantor_tropy-collage

 

Więcej o projekcie:

http://www.scenadlatanca.pl/pl/2016/projekty/kantor_tropy-2016-scena-dla-tanca

 

Tekst Weroniki Łucyk o projekcie Kantor_Tropy na portalu taniecPOLSKA.pl

Tekst Anny Jazgarskiej o projekcie Kantor_Tropy na portalu taniecPOLSKA.pl

 

Harmonogram pokazów:

 

6 maja godz. 19.00, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek

8 maja godz. 19.00, Opera i Filharmonia Podlaska  Europejskie Centrum Kultury w Białystoku

10 maja godz. 19.00, Teatr Polski w  Bielsku-Białej

13 maja  godz. 18.00, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

14 maja godz. 19.00, Chorzowskie Centrum Kultury

16 maja godz. 19.00, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu

18 maja godz. 19.00, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

1-18 listopada – Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie, Synagoga Nowa w Gdańsku-Wrzeszczu

Prezentacje spektakli w ramach projektu Kantor_Tropy 2016 – Scena dla Tańca realizowane są  we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.

 

 

Logo Scena dla tańca (miniaturka)Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close