Wersja do druku

Udostępnij

Wieczory spektakli tańca wracają do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W najbliższą niedzielę, 20 września o godz. 16.00, w ramach projektu Wczorajsze jutra – kontynuacja na Scenie Gadzickiego publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl Pan Kejk Olsztyńskiego Teatru Tańca, z choreografią Katarzyny Grabińskiej.

 

O spektaklu:

Spektakl dla rodzin z dziećmi (powyżej 6 roku życia) osadzony w komiksowym świecie pełnym absurdów, bezcelowości celowych działań, nierzeczywistości rzeczywistych sytuacji, lenistwa pracowitych i słabości silnych. Razem z tytułowym Panem Kejkiem podróżujemy z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców. Spektakl zbudowany jest wokół spontanicznie wykreowanych kompozycji, czerpiących inspiracje z codziennego życia. Warstwa wizualna, niesamowicie barwne kostiumy i prostota formy nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia, którą widzowie mogą uruchomić od pierwszych minut spektaklu. 

 

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy tylko masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika.

*z ang. pancake – naleśnik

 

Spektakl został zaprezentowany na Małej Platformie Tańca (2019); jest spektaklem sieciującym w ramach Polskiej Sieci Tańca; zdobył nagrodę specjalną – stypendium artystyczne za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu Instytutu Muzyki i Tańca przyznaną przez zastępcę dyrektora IMiT Aleksandrę Dziurosz, oraz III miejsce w IV Konkursie Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (kwiecień 2018; jury w składzie: Aleksandra Dziurosz, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Witold Jurewicz).

 

Pan Kejk Olsztyński Teatru Tańca 

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół

kreacja, wykonanie: Anna Janczarek, Aleksandra Salej, Monika Parafiniuk, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński

konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski

wideo: VJ Tonda Kinoko

kostiumy: Ada Jędrych

oświetlenie: Roman Bartyś

nagłośnienie: Daniel Winarski

produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA
premiera (data i miejsce): 3 czerwca 2018 rok, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie

czas: ok. 45 min

trailer: https://vimeo.com/289372222

bilety: tutaj

Spektakl familijny (dla dzieci powyżej 6 roku życia).

 

Olsztyński Teatr Tańca realizuje wystawienie spektaklu Pan Kejk w ramach projektu OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

 

O zespole:

Olsztyński Teatr Tańca działa w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna – konkretnie Pracowni Tańca PRYZMAT  przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Opiekunem artystycznym i choreografem Pracowni Tańca PRYZMAT jest Katarzyna Grabińska. Zespół wraz z fundacją realizuje autorskie spektakle, projekty interdyscyplinarne, spotkania środowiska sztuki tanecznej i prowadzi stałą działalność repertuarową oraz działalność edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych. Spektakle zespołu oparte są środkach teatru tańca. 

 

Więcej informacji w naszym kalendarium wydarzeń:https://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/17469

 

O projekcie Wczorajsze jutra – kontynuacja:

Główną ideą projektu jest ponowne spotkanie tańca z publicznością na scenie teatru dramatycznego. Spotkanie teatru i tańca, zdarzeń, myśli, kreacji przeplatających się z przeszłością i dniem dzisiejszym. Ponowne spotkanie, które jest kolejnym zaproszeniem do jutra. Głównym tematem tegorocznego programu jest relacja.

 

W ramach projektu Wczorajsze jutra – kontynuacja dotychczas odbyła się premiera online spektaklu Krystyna in flamenco mood w choreografii Katarzyny Myrdy. Kolejne planowane wydarzenia to trzy wieczory z pięcioma spektaklami tańca na legnickiej Scenie Gadzickiego (zobaczymy m.in. spektakl AMMA w chor. Marleny Rity Bełdzikowskiej i spektakl UJĘ(CI) z chor. Wojciecha Mochnieja) oraz jeden wieczór w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu, podczas którego pokazana będzie R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Anny Piotrowskiej oraz Matryca [Prześwit] w chor. Pawła Grali.

Nadchodzące pokazy w ramach projektu:

 

4 października

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (Scena Gadzickiego)

 

Czy filozof może mówić o tańcu Witolda Jurewicza i Juliusza Grzybowskiego

oraz

Przy Przy_hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności – koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

 

11 października

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu

 

R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. – chor. Anna Piotrowska
oraz

Matryca [Prześwit] – chor. Paweł Grala

 

21 listopada

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl
 

AMMA – chor. Marlena Rita Bełdzikowska
oraz
UJĘ(CI) – chor. Wojciech Mochniej

 

Organizator: Fundacja Eferte

Koordynacja: Marlena Rita Bełdzikowska

Partner: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

 

Projekt realizowany jest w ramach programu Scena dla tańca 2020, a przedstawiane w nim spektakle współorganizowane są przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close