Wersja do druku

Udostępnij

Teatr tańca powraca na deski Kinoteatru Pasja w Iławie. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia o godz. 17.00, Iławskie Centrum Kultury zaprasza rodziny z dziećmi (powyżej 7 roku życia) na wyjątkowe wydarzenie – spektakl Pan Kejk Olsztyńskiego Teatru Tańca. Artyści zabiorą widzów w podróż – z Kejkolandii do Popolandii, gdzie główny bohater, w komiksowych okienkach, przegląda kolejne sceny z codziennego życia mieszkańców. Tancerze prowokują, podsuwają obrazy, a resztę pomaga odczytać nieograniczona wyobraźnia. Spektakl osadzony jest w komiksowym świecie pełnym absurdów, groteski i niedorzeczności. Jego wizualna warstwa – barwne kostiumy i prostota formy – nawiązują do surrealizmu, popartu i tradycyjnego komiksu.

 

Drogi Widzu, daj się wciągnąć Popolandii, pozwól sobie na nieskrępowaną zabawę z własną wyobraźnią, śmiej się w głos, kiedy tylko masz ochotę i może spróbuj z tej surrealistycznej mieszanki obrazów usmażyć z nami niezłego naleśnika.

*z ang. pancake – naleśnik 

 

Spektakl został wyselekcjonowany i zaprezentowany na Małej Platformie Tańca (2019). Jest spektaklem sieciującym w ramach Polskiej Sieci Tańca, a także zdobył nagrodę specjalną – stypendium artystyczne za profesjonalną pracę choreograficzną, w imieniu Instytutu Muzyki i Tańca przyznaną przez z-cę dyrektora Aleksandrę Dziurosz podczas IV Konkursu Teatrów Tańca w Kieleckim Teatrze Tańca (2018).

 

koncepcja, choreografia: Katarzyna Grabińska i zespół 
kreacja i wykonanie: Anna Janczarek, Aleksandra Salej, Monika Parafiniuk, Marta Jakimicha, Łukasz Szleszyński
konsultacje reżyserskie: Tomasz Czaplarski 
wideo: VJ Tonda Kinoko 
kostiumy: Ada Jędrych

oświetlenie: Roman Bartyś

nagłośnienie: Daniel Winarski
produkcja: Fundacja Tańca i Sztuk ARToffNIA
premiera: 3 czerwca 2018 roku, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie
relacja fotograficzna: Bartosz Kruk

Olsztyński Teatr Tańca: ott.olsztyn.pl

 

Wstęp na sobotni pokaz jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o odebranie wejściówek w kasie Kinoteatru Pasja.

 

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach projektu Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy. Jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020

 

Olsztyński Teatr Tańca realizuje wystawienie spektaklu Pan Kejk w ramach projektu OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.

 

O projekcie: 

Występ Olsztyńskiego Teatru Tańca to jedno z kilku wydarzeń zaplanowanych w roku 2020 w ramach projektu: Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie, łączącego teatr i taniec. Będą to m.in.: spektakl Ewa i On Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora, Real Love Teatru Tańca Zawirowania oraz Cicha w wykonaniu Pauliny Wycichowskiej i Malwiny Paszek. Realizacja pozostałych spektakli planowana jest jesienią. 

 

*** 

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie i gościnnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce.

  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close