Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Scena dla tańca w Warszawie trzykrotnie zostanie pokazany spektakl Orzech. Wiewiórka Grupy Koncentrat. Prezentacje zaplanowane są w Teatrze IMKA w dniach 25 oraz 30 i 31 października o godz. 20.00.

Przedstawienie sięga do klasycznych tradycji i przetwarza je na różne sposoby, aby zainicjować debatę nad wzajemnymi relacjami baletu i nowego tańca w Polsce. Punktem wyjścia do procesu kreacji były poszukiwania zogniskowane wokół koncepcji choreograficznej jaką jest duet. Twórcy zdecydowali się w szczególności sięgnąć do grand pas de deux classique w postaci konkretnych choreografii, jak i ogólnych reguł konstrukcji, organizacji, relacji z muzyką, pracy z kulturową i rzeczywistą płcią wykonawców, zderzając je ze swoim doświadczeniem, techniką, gustem.

Więcej informacji na www.scenadlatanca.pl

Koncept, choreografia: Rafał Dziemidok
Współpraca choreograficzna: Jacek Owczarek
Tańczą: Agata Ambrozińska- Rachuta, Magdalena Jędra, Agnieszka Noster, Piotr Chudzicki, Rafał Dziemidok, Krzysztof Skolimowski
Światła, przestrzeń, kostiumy: Ewa Garniec
Muzyka: Alexander Balanescu
Produkcja: Art Stations Foundation, Poznań, Teatr Wielki, Poznań, Teatr Wytwórnia, Warszawa, SDK, Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close