Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu „Scena dla tańca” Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie zostaną pokazane trzy spektakl zrealizowane przez Annę Piotrowską. Na początek dwa duety artystki: Keine eier z Joanną Federowicz i Zmiana (AA) pogody z Joanna Chitruszko (7 grudnia od 20.00). Następnie Kwadrat w szafie z udziałem Joanny Chitruszko, Anny Piotrowskiej, Łukasza Pawłowskiego i Jakuba Snochowskiego (8 i 9 grudnia godz. 20.00). Wszystkie pokazy w siedzibie Teatru Druga Strefa na Mokotowie (ul. Magazynowa 14a).

O spektaklach:


Anna Piotrowska o Keine eier:

Dawno temu byłam jajkiem. Nie poznałem swojej Kury. Leżałem sobie na słomie w jakiejś komórce. Teraz jadę samochodem w wytłoczce z innymi jajkami. Nie rozmawiamy ze sobą – jajka nigdy ze sobą nie rozmawiają. Zostałem kupiony przez kogoś. Było chłodno, nawet zimno. Ale to nic – już się przyzwyczaiłam. Potem będzie gorąco. Zresztą nie wiem – może nie. Lodówka raz się otwiera, a raz zamyka. Znowu myślę o tym, żeby nie ruszać się stąd, ale żeby coś się zmieniło. Można by tu zmieścić dużo rzeczy. Chciałabym tu mieć parę kamieni i strumyk. Już nic z tego nie wyjdzie …


Zmiana (AA) pogody:

Histeryczna niehistoryjność, zmienność w jednostajność, brak gruntu, podłoże aktualnej amplitudy. Opisy zjawisk, które nie mają ściśle okresowego charakteru. Wahania wartości średnich w badanym okresie. Temperatura pachy, ciśnienie kolana, wilgotność oddechu, nasłonecznienie pięty, ilości opadów – wskaźniki nieuchwytne i zmienne. „Zmian(AA) pogody” wywołuje histerię, która powoduje nieuzasadnione lęki o funkcjonowanie danej części własnego ciała.

Kwadrat w szafie:

Absurdalny kryminał matematyczny, w poszukiwaniu stosunku kwadratu do zabijania. Jeśli ja nie zabiję Ciebie, a Ty nie zabijesz mnie, to obaj będziemy żyć. Spotkanie czwórki… Cztery trupy: kto, kogo, kiedy zabił i dlaczego? Przyczyna w sumie jest nieważna.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close