Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl SEE ME młodej artystki Elizy Kindziuk zostanie pokazany w najbliższą sobotę, 13 lipca, w Portugalii podczas Lisbon Dance Platform. Ta solowa praca miała swoją premierę w marcu tego roku na Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu w Nowej Soli. Choreografka podejmuje w niej jeden z najważniejszych problemów, z którym mierzymy się w XXI wieku – brak akceptacji własnego ciała. 

 

SEE ME reprezentowało już Polskę w czerwcu podczas konkursu Netherlands Choreography Competition (Haarlem, Holandia), a we wrześniu artystka pokaże go także w Turcji na Istanbul Fringe Festival. Życzymy powodzenia!

 

Opis spektaklu:

 

Czy wiesz, że co 62 minuty umiera co najmniej jedna osoba w wyniku zaburzeń odżywiania? Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania mają najwyższy wskaźnik umieralności w jakiejkolwiek chorobie psychicznej? SEE ME jest analizą osoby zmagającej się z tym problemem XXI wieku. Ukazuje postać, której zarówno ciało, jak i umysł wyniszcza brak akceptacji własnego wyglądu. Przeprowadza publiczność poprzez występujące u niej stany emocjonalne, próby walki z chorobą i samym sobą, a także odkrywa jej niespokojne wnętrze.

 

Choreografia i taniec: Eliza Kindziuk

Realizacja światła: Marcin Kostyra

Muzyka: ‘Undan Hulu’ – Ólafur Arnalds

Kostium: Urszula Duczek

Premiera: 23 marca 2019 roku podczas Festiwalu Teatrów Tańca Sfera Ruchu w Nowej Soli

Czas trwania: 10 min

 

Trailer: tutaj

Kamera: Kamil Białobrzewski

 

Więcej na: www.elizakindziuk.com

 

Eliza Kindziuk – (ur. 1991) choreografka, pedagog tańca, tancerka. Swoją ścieżkę taneczną rozpoczęła od Teatru Tańca Caro, z którym występowała m.in. we Francji, Niemczech, USA i Rosji. Studiowała taniec współczesny i pedagogikę tańca w austriackim Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, odbyła też staż w niemieckim teatrze WEE Dance Company/ Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau. W maju 2018 roku premierę miał jej pierwszy spektakl The Room, a w marcu 2019 roku SEE ME. Współpracowała z takimi choreografami i nauczycielami tańca, jak m.in.: Gabriel Castillo, Regina van Berkel, Eldad Ben Sasson, Jarek Cemerek, Evangelos Poulinas, Jason Jacobs, Genevieve Coupal, Thierry Verger, Maciej Kuźmiński, Paulina Andrzejewska, Katarzyna Skawińska, Anna Wielogórska. Regularnie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego, jazzowego, improwizacji oraz choreografii w polskich i zagranicznych szkołach tańca (Niemcy, Austria, Korea Południowa).

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close