Teatr Tańca Antoniny Jakubowskiej zaprasza na spektakl pt. Lilie, który odbędzie się 23 czerwca 2022 roku o godz. 21.00 we Dworze Miłosza w Krasnogrudzie.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Lilie to spektakl taneczny, pełen magii, emocji i tajemnicy. To taneczna adaptacja ballady Adama Mickiewicza Lilie pokazana zarówno w nowoczesny, jak i ludowy, pierwotny sposób.

Pogrążymy się w świat romantyczny, ale niesentymentalny. Kanwą naszego dzieła jest ballada Adama Mickiewicza, którego dusza nadal przenika puszczę okalającą Dwór Miłosza w Krasnogrudzie. Nasza ballada to współczesny teatr tańca, w którym odnajdziemy nawiązania do słowiańskiego folkloru. Nowe będzie przenikać się ze starym. Taki spektakl już się nie powtórzy, w takim miejscu i takim czasie. W Noc Kupały, dwudziestego trzeciego czerwca, Krasnogruda stanie się świątynią tańca. Trzeba to zobaczyć.

Mickiewicz, tworząc balladę Lilie, połączył romantyczny idealizm z prostotą ludowej przypowieści. Tak też jest w spektaklu Antoniny Jakubowskiej i Jana Gromskiego. W warstwie muzycznej pojawią się nawiązania do folkloru muzycznego Słowian, przetworzonego za pomocą specjalnie stworzonych dźwięków elektronicznych. Kostiumy Bogumiła Wiśniewskiego zainspirowane będą naturą i ruchem panującym w przyrodzie, ukazując przejście między światem realnym a mistycznym. Choreografia to próba pogodzenia technik klasycznych z technikami tańca współczesnego.

O choreografce:

Antonina Jakubowska – choreografka i reżyserka, która od wielu lat realizuje różnorodne projekty związane z tańcem. W tym roku realizuje spektakl plenerowy pt. Lilie w niezwykłym miejscu, jakim jest Dwór Czesława Miłosza w Krasnogrudzie (miejsce położone przy trójstyku granic Polski, Litwy i Białorusi, niedaleko miasta Sejny na Podlasiu).

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Antonina Jakubowska
Muzyka: Jan Gromski
Scenografia i kostiumy: Bogumił Wiśniewski

Obsada: Aleksandra Ziomek (żona), Tomasz Markiewicz (mąż), Krystian Szymanek (pustelnik), Krzysztof Burzyński (brat), Sławomir Kawka (brat), Natalia Rybka (lilia), Kamila Zimnowoda (lilia) i Aleksandra Gajda (lilia).

Krótki film promocyjny: link

Partnerem wydarzenia są Fundacja Pogranicze, Dwór Miłosza w Krasnogrudzie – Międzynarodowe Centrum Dialogu.

Dofinansowano z Programu Rządowego Ballady i romanse ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close