Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 23 marca w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, podczas gali finałowej 11. edycji Short Waves Festival, jury w składzie: Sarah Möller, Francesca Poglie i Jeannette Ginslov wręczyło wyróżnienia i nagrody w międzynarodowym konkursie krótkometrażowych filmów tańca – Dances with Camera. Nagrodzono następujące filmy:

 

I nagroda: 5 tys. zł

 

Sisters, reż. Daphne Lucker, Holandia 2018

 

Film przedstawiający problem z elegancką wrażliwością. Praca kamery, edycja i choreografia są dobrze zintegrowane i wyrafinowane. Doskonała jakość wykonania.

 

II nagroda: 3 tys. zł

 

Competing for Sunlight: Ash, reż. Dagmar Dachauer, Austria 2017

 

Reżyser traktuje temat straty z troską i wyrafinowaną wrażliwością zarówno w medium przekazu, jak i gestu.

 

III nagroda: 1 tys. zł

 

Altera, reż. Baptiste Rouveure, Francja 2018

 

Film odwraca dialog między ciałami, emocjami i przestrzeniami architektonicznymi. Kamera i montaż są dobrze przemyślane, zmieniając odpowiednio emocje towarzyszące znajdywaniu inności.

 

Nagroda publiczności: 1 tys. zł

 

Sisters, reż. Daphne Lucker, Holandia 2018

 

Jury:

 

Sarah Möller studiowała media w Potsdamie, Weimarze i Lyonie. Od 2012 roku jest częścią zespołu POOLINTERNATIONALES TanzFilmFestival BERLIN. Jest międzynarodowo zapraszana jako kurator, wykładowca i członek jury. Jej badania skupiają się na choreografii filmowej lat 60-tych aż do 80-tych, zaczynając od eksperymentalnego tańca nowojorskiego i sceny filmowej. Szczególnie interesuje ją, w jaki sposób można zaaranżować ruch i obrazy poza klasycznymi strukturami narracji.

 

Francesca Poglie ukończyła Venice University Ca’Foscari z dyplomem z języków i literatury orientalnej (hebrajski, niemiecki). Poglie tańczyła w Emanuele Soavi Incompany, Staatstheater Darmstadt, na Biennale of Venezia, w Theater Duisburg, w Operze w Kolonii, w Teatro Malibran w Wenecji, Pfalzbau w Ludwigshafen, Alte Feuerwache w Kolonii, podczas Aachen Festival, Theater an der Rott, Bregenzer Festspiele, w Spellbound Dance Company. Pracowała z takimi choreografami jak: Emanuele Soavi, Mauro Astolfi, Ron Howell, Johan Kresnik, Susanne Linke, Mei Hong Lin, Richard Siegel, Didy Veldman. Od lipca 2015 roku jest kuratorką repertuaru tanecznego dla międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych Lago Film Fest.

 

Jeannette Ginslov specjalistka w dziedzinie tańca filmowego oraz tańca z użyciem technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR). Obecnie pracuje nad doktoratem z Technologii Kreatywnej na London South Bank University, jest stypendystką wydziałów Nauk Stosowanych oraz Sztuki i Mediów. Ginslov ukończyła studia magisterskie z Media Arts & Imaging – Screendance (Taniec dla ekranu) Dundee University Scotland (z wyróżnieniem) oraz zrobiła magisterium z choreografii na Rhodes University w RPA. Jest nagadzaną choreografką, niezależną twórczynią filmów tanecznych, kuratorką i organizatorką międzynarodowych warsztatów. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach tańca ekranu na całym świecie. Jest też dyrektorką i kuratorką Screendance Africa (Pty) Ltd oraz, a w latach 2011-2014 była koordynatorką i członkinią jury 60secondsdance.dk.

 

Więcej informacji: www.shortwaves.pl i www.facebook.com/festiwalshortwaves

 

Organizator: Fundacja Ad Arte

 

Finansowanie: Miasto Poznań

Short Waves Festival 2019 (oryginał) 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close