Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 17 września o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach (Biskupa Ignacego Świrskiego 31) odbędzie się polska premiera spektaklu After Before w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Praca, pierwotnie stworzona dla studentów Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, została uhonorowana w listopadzie 2016 roku I Nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii w Witebsku. 

 

Polską obsadę After Before stworzy siedlecka młodzież występująca od kilku lat jako Adepci Teatru Tańca Caro.

 

O spektaklu:

 

Spektakl przedstawia jednostki w bezustannym ruchu poruszające się po nieokreślonej przestrzeni. Odnosząc się do doświadczenia uchodźców autor charakteryzuje doświadczenie człowieka XXI wieku w ogóle – poczucia niepewności, emigracji, próby rekonstrukcji tożsamości. 

 

 

Svetlana Ulanovskaya w magazynie Mastactwa ( pl Sztuka ) 2016, nr. 12 pisze o After Before:

 

W centrum uwagi reżysera jest problem uchodźców, uzewnętrzniony za pomocą plastyki rysunku, interakcji ruchu i przestrzeni. Stylistycznie abstrakcyjny, minimalistyczny w środkach ekspresji spektakl był pozbawiony tańca w szerokim rozumieniu – na pierwszy plan wychodziła tu praktyka obecności, praca z ruchem wewnętrznym i jego cielesnym przeżyciem. Logika geometrii obrazów, liczne pauzy, powtarzalność kombinacji leksykalnych, ruch w zamkniętej, ciasnej przestrzeni – to wszystko stwarzało uczucie niepewności, zawieszenia między „przed” a „po”. 

 

 

 

choreografia, dźwięk, oświetlenie: Maciej Kuźmiński

asystent choreografa w Polsce: Valeriya Le

prowadzenie obsady: Eliza Kindziuk

 

polska obsada:

Eliza Leszczak, Klaudia Mościcka, Julia Mućko, Anna Kurowska, Krzysztof Wiśniewski, Mieszko Chomka, Mariusz Wysokiński, Dominika Kowalczyk, Aleksandra Kłusek , Aleksandra Chojnacka

 

polska produkcja:

Centrum Kultury i Sztuki im A. Meżeryckiego w Siedlcach, Teatr Tańca Caro

 

asystent choreografa na Białorusi: Nicolai Mikhilov

kreacja, białoruska obsada: Yuliya Suvalova, Valeriya Le, Julia Asmalovskaya, Anastasia Kuzmenko, Elena Podolskaya, Katia Kovalenko, Yui Liu, Elena Sosnovskaya

białoruska produkcja: Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki

 

podziękowania:

Iwona Orzełowska, Svetlana Gutkovskaya

 

Bilety w cenie 10 zł nabycia w kasie CKiS pod linkiem:

https://biletyna.pl/event/sector/id/127182

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close