Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę, 24 października o godz. 19:00, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce (Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31) odbędzie się premiera spektaklu Teatru Tańca Caro. Mrowisko to teatralny spektakl utrzymany w stylistyce tańca współczesnego prezentowany w trzech częściach. Dwóch choreografów młodego pokolenia: Paulina Jaksim oraz Jakub Mędrzycki, skupili wokół siebie tancerzy z różnych części Europy ze względu na uniwersalizm poruszanego problemu. W wyniku dyskusji dotyczącej metafory mrowiska we współczesnym świecie, autorzy skoncentrowali się na dwóch zagadnieniach: kondycji dzisiejszego życia w sferze korporacji i agresywnego kapitalizmu oraz hierarchizacji relacji między ludzkich. Zadali sobie również pytanie o granice wytrzymałości ludzkiej psychiki, której załamanie prowadzi do odskoczni w uzależnienia. Twórcy znaleźli wiele podobieństw między światem ludzi, a mrówek znajdując dużo wspólnych elementów na płaszczyźnie stadnej organizacji pracy, jak również układu tworzenia hierarchii. Aspektem różniącym oba światy jest dobrowolne umiejscowienie człowieka przez samego siebie w sytuacjach, które nie zawsze jest w stanie pokonać samodzielnie. Spektakl nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na poruszane kwestie, lecz zostawia widzowi margines swobody na jego subiektywne odczucie.

 

Mrowisko jest pierwszą  produkcją stworzoną pod kierownictwem nowej kierownika artystycznej Teatru Tańca Caro, Pauliny Jaksim.

 

Występują tancerze Teatru Tańca Caro: Jakub Mędrzycki, Angela Tampelloni, David Nigro, Elizaveta Gorelikova, Paulina Jaksim, Michał Adam Góral
Kompozytor: Kamil Zawiślak
Nowe Media: Mikołaj Szymkowiak

 

 

Paulina Jaksim – od września 2015 roku nowa kierownik artystyczna Teatru Tańca Caro. Edukację  taneczną zaczęła w wieku 8 lat w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warwie, a dyplom profesjonalnego tancerza uzyskała w Codarts, University of the Arts. Pracowała przy produkcji festiwalu teatralnego w Korzo Theater w Hadze. Doświadczenie sceniczne zdobyła  jako solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Tam pracowała z między innymi z Ohadem Naharinem, Jo Strømgrenem, Pawłem Malickim, Nealsem Clesem, Dawidem Stryjeckim, Nadarem Rosano, Andrzejem Adamczkiem oraz miała możliwości tworzyć własne spektakle w ramach Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. Jako tancerka współtworzyła spektakl Homo religiosus w choreografii Karola Miękiny, zrealizowany w ramach stypendium „Młoda Polska” przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Jakub Mędrzycki – tancerz i choreograf. Od jedenastego roku życia związany z formacją taneczną oraz Teatrem Tańca Caro Dance. Absolwent University of the Arts Codarts w Rotterdamie. Aktualnie tancerz Norrdans Ballet w Szwecji. Jest autorem takich spektakli jak WE ARE czy Comfy Zone, które były prezentowane na Scenie teatralnej Miasta Siedlce w ubiegłych latach. W roku 2015  artysta zaprezentował w Harnosand dobrze przyjęty przez szwedzką publiczność spektakl Adaptation phase.

 

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close