Wersja do druku

Udostępnij

W tym tygodniu odbędzie się na Śląsku kilka wydarzeń edukacyjnych, popularyzujących sztukę baletu, które  współorganizuje Opera Śląska. Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego oraz Opera Śląska zapraszają na IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych, który odbędzie się w Bytomiu (Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23) w dniach 28-31 stycznia 2016 roku. Konkursowi towarzyszyć będzie III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna, zorganizowana wspólnie przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (Katedra Sportów Indywidualnych – Zakład Gimnastyki, Tańca i Fitnessu). 31 stycznia 2016 roku  o godzinie 17:00 (niedziela) w Operze Śląskiej publiczności zaprezentują się finaliści konkursu.

 

Ponadto 29 stycznia 2016 roku o godzinie 13.00 w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach (ul. Niepodległości 42) odbędzie się edukacyjne Spotkanie z baletem dla szkół. Zaplanowano pokazy solistów baletu Opery Śląskiej, prezentacje figur baletowych, prelekcje oraz miniwarsztaty dla chętnych.

 

Taniec – soliści baletu Opery Śląskiej w Bytomiu
Fortepian – Aleksander Teliga
Prelegent – Barbara Bielaczyc

 

W programie:
Boris Asafiew – Wariacja z baletu Płomień Paryża
Cesere Pugini – Wariacja i Adagio z baletu Esmeralda

 

 

IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

Dla młodego człowieka, a także dla jego pedagogów ważna jest możliwość spotkania się i skonfrontowania swoich – często odmiennych – spojrzeń na choreografię. Cennym doświadczeniem dla nich jest ocena, dokonana przez polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu. Organizacja międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego stanowi również możliwość nawiązania kontaktów i współpraca szkół baletowych Europy, w przyszłości – realizację wspólnych działań artystycznych, aktywizację kulturalna i wymianę myśli twórczych.

 

Szczegółowe informacje

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close