Wersja do druku

Udostępnij

9 grudnia w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu premiera najnowszego spektaklu Jacka ŁumińskiegoNie całkiem ciemny, nawet kolorowy(na szczycie góry trudno się zgubić).Przedstawienie swoją premierę światową (pod tytułemFormosa Olivares)miało 18 sierpnia w Nowym Jorku, podczasDowntown Dance Festival. Pierwszy polski pokaz planowano pierwotnie na wrześniową inaugurację festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie – jednak ze względu na kontuzję jednego z tancerzy okazało się to niemożliwe.

Twórcy tak komentują ideę przedstawienie: „Przestrzeń publiczna, miejsce rozgrywania idei, myśli i opinii pasuje najbardziej tym którzy chcą znaleźć kryjówkę dla swoich niezwykłych poglądów i ideałów przed nachalnym spojrzeniem ciekawskich i destrukcją przeciętności.Spektakl jest rodzajem artykulacji sposobu w jaki można rozumieć zagadnienia tożsamości i inności.”

Na scenie pojawią sięKorina Kordova, Katarzyna Sikora, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Sebastian Zajkowski, Tomasz Graczyk, Jacek Szwest i Song Nan. W muzycznym kolażu towarzyszącym ich tańcowi odnaleźć można kompozycjeAntonio Vivaldiego ilitewskiego kompozytora młodego pokolenia Arturasa Bumšteinasa, polską muzyką ludową i utwory awangardowej wokalistkiDiamandy Galas.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close