Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIX Festiwalu Witkacy pod strzechy Słupski Ośrodek Kultury zaprasza w piątek 16 września o godz. 22.00  do Teatru Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5) na pokaz spektaklu świat jest #3 Tomasza Foltyna (produkcja: Lamella). Praca ta jest dialogiem pomiędzy przestrzenią cierpienia ciała i jego pamięcią. Twórcę interesuje zagadnienie bezbronności ciała, jego aspekty wdzięku, opresji i lęku. Słowo, ruch i przestrzeń są podstawowymi elementami procesu ucieleśniania narracji, która odsyła do trójwymiarowej, wyobrażonej geografii doświadczania bycia-w–świecie. Performans Tomasza Foltyna czerpie ze sztuk audiowizualnych i twórczości samego Witkacego, zarówno jego prac malarskich, jak i tekstów filozoficznych. 

 

Bezkompromisowość w byciu w świecie oraz tworzeniu narracji artystycznej jest wspólnym polem pomiędzy dziełami Witkacego i twórczością Tomasz Foltyna. W tej pracy działanie pomiędzy absurdalnością, przerysowaniem, ironią wchodzi w dialog z ciemnością, mrokiem i seksualnością.

 

Choreografia i tekst: Tomasz Foltyn

Dźwięk: Justyna Stasiowska

Produkcja: Lamella

 

Więcej o Festiwalu Witkacy pod strzechy

 

Więcej o Lamelli

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close