Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00 Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę online spektaklu 7 pieczęć. To metafizyczny spektakl inspirowany filmem Ingmara Bergmana Siódma Pieczęć z 1957 roku.

Opis spektaklu:

Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznacza moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bóg oddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie ziemię śmierć i zagładę. Bohater – Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy, traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać o tajemnicę istnienia spotkaną po drodze Śmierć. Ta decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej – życie Rycerza i jego bliskich.

W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partią szachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotności człowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi międzyludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno-ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia. A szachownica stanie się alegorycznym medium.

7 Pieczęć

Scenariusz, reżyseria (inspirowane dziełami Ingmara Bergmana): Jacek Krawczyk

Choreografia, kreacje aktorskie, taniec: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Światło: Mateusz Gierc

Wizualizacje: Łukasz Boros

Scenografia: Jacek Krawczyk

Kostiumy: STT

Realizacja filmu: Piotr Czarnecki

Link do zakupu biletów: https://online.interticket.pl/#/event/spektakl-7-pieczec/9752980c-2e9e-47f6-a680-f19deb3490ba

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close