Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 25 lutego w Sopocie (Sopocka Scena Off de BICZ, godz. 19.00) odbędzie się premiera wersji scenicznej spektaklu Natura Sopockiego Teatru Tańca. Spektakl powstał z inspiracji poezją Bolesława Leśmiana. Ideą przedstawienia jest oddanie jej znaczenia i założeń filozoficznych z uwzględnieniem trójkąta Natura – Bóg – Człowiek. Sopocki Teatr Tańca zaprasza zatem widza do świata z pogranicza ballady i fantasy, w którym pobrzmiewa echo romantyzmu, a także symbolizm. W spektaklu oprócz Joanny Czajkowskiej, odpowiadającej za jego koncepcję i reżyserię, oraz Jacka Krawczyka, występują twórcy od niedawna współpracujący z zespołem, tj. Katarzyna Antosiak, Kacper Matuszewski, a także (w zastępstwie Marii Miotk) Monika Grzelak. Kolejne pokazy 26 lutego oraz 8 marca o godz. 19.00.

Choć dla poety stworzenie pierwotnego, ludowego mikrokosmosu było sposobem przedstawienia rozważań na temat stosunku natury i człowieka, jednostki i zbiorowości, sztuki i metafizyki, STT celowo rezygnuje z oczywistej „ludowości” na rzecz panteizmu i animalizmu wyrażającego się w niedosłownych postaciach (tancerze jako skrzyżowanie ludzi, zwierząt i roślin) oraz symbolizmu. Rytm i melodyka wiersza mają tu wywoływać określony nastrój. Leśmian był wierny wymagającej konstrukcji sylabotonicznej, nadającej specyficzny rytm jego poezji, który również jest ważnym elementem spektaklu.

Sopocki Teatr Tańca zaprasza zatem widza do świata z pogranicza ballady i fantasy, w którym pobrzmiewa echo romantyzmu, a także symbolizm.

Wersja plenerowa- pierwsza wersja oryginalna:

http://www.youtube.com/watch?v=5deeqW6r-XM&feature=related

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close