Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 11-12 oraz 14-15 grudnia 2015 Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru na Plaży (Sopot, al. Mamuszki 2) na Projekt Beckett_Poruszenie, w ramach którego odbędą się premiery filmu i spektaklu, a także warsztaty z tańca współczesnego. O godz. 18.00 w piątek i sobotę pokaz filmu To wszystko tutaj, który został zrealizowany we współpracy z Fundacją Between. Pomiędzy. Film powstał z inspiracji dziełami Samuela Becketta i jest próbą uchwycenia nastroju i przesłania jego twórczości w formie video dance.  Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

 

O godz. 19.00, również w piątek i sobotę, odbędzie się natomiast na premiera spektaklu Wszystko co widać. OHIO. Dokładnie 10 lat temu, w grudniu 2005 roku, odbyła się premiera spektaklu Kwadrat. Wersja 6 inspirowana jednoaktówką Kwadrat Samuela Becketta. Po dekadzie autorski duet Czajkowska – Krawczyk ponownie sięga do dzieł tego wybitnego dramaturga. Tym razem punktem wyjścia pracy nad spektaklem stał się tekst IMPROMPTU. OHIO, ale całość utkana jest z wątków i obrazów m.in. z Pierwszej miłości, Kroków, Katastrofy, czy nawet zupełnie luźno z Czekając na Godota. Publiczność będzie miała możliwość znajdowania znaków i niuansów nawiązujących do dzieł Irlandczyka. Twórcy przedstawienia pragną, by nawet ci z widzów, którzy nie są zapalonymi „beckettologami” mogli przeżyć opowieść o jedności, rozwarstwianiu, rytmach, absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci. Wszystko co widać. OHIO to pierwszy duet Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka od ponad 5 lat.

 

W poniedziałek i wtorek (14-15 grudnia 2015), w ramach projektu odbędą się również warsztaty z techniki tańca współczesnego, które poprowadzi Patricia Rotondaro (Argentyna/Szwajcaria), znana trójmiejskim widzom z konkursu „Solo Dance Contest” w 2014 roku. Więcej informacji

 

 

To wszystko tutaj

Koncept: Joanna Czajkowska

Realizacja filmu: Piotr Czarnecki (Magenta Project)

Choreografia, improwizacja, kreacje: Joanna Czajkowska, Joanna Nadrowska, Jacek Krawczyk, Barbara Pędzich, Kalina Porazińska, Grażyna Słaboń

Konsultacje merytoryczne: Tomasz Wiśniewski

Asystent na planie: Andrzej Pawłowski

 

Specjalne podziękowanie dla Klubu Atelier za użyczenie przestrzeni do filmu.

 

 

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy na: rezerwacje.stt@gmail.com

 

 ***

 

Wszystko, co widać. OHIO

Koncept, scenariusz, reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia, wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Gościnnie głosu May użyczyła: Sylwia Góra-Weber

Wizualizacje: Łukasz Boros
Światła: Rico

Zdjęcie: Alicja Byzdra

 

Bilety do nabycia przed spektaklem, lub online:
Piątek: http://teatrnaplazy.interticket.pl/program/wszystko-co-widac-ohio-1497/4595
Sobota: http://teatrnaplazy.interticket.pl/program/wszystko-co-widac-ohio-1497/4596

 

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

 

***

 

Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)Logo Fundacja Between.Pomiędzy (miniaturka)

 

 

Logo Sopot (miniaturka)   Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close