Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 20 kwietnia o godz. 19.00 Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru na Plaży w Sopocie (al. Mamuszki 2) na premierę spektaklu Melencolia. Inspiracją dla artystów jest  wizjonerskie dzieło renesansowego artysty Albrechta Dürera Melancholia I (1514). Zagadkowość miedziorytu, bogactwo jego symboli i ukrytych znaczeń, metafor oraz alegorii intryguje i inspiruje humanistów do podążania za niezwykłym, żywym intelektem twórcy. Ponadczasowa, uniwersalna symbolika tego dzieła jest punktem wyjścia do rozważań na temat osobliwego stanu ducha, jakim jest melancholia.  Z mrocznego miedziorytu Dürera wyłania się przede wszystkim obraz intrygującej uskrzydlonej postaci, Kobiety-Anioła, istoty wyższej w emocjonalnym stanie niemocy, rozpaczy rozumu. Postać jest niewątpliwie alegorią artysty, mającego dekadencką, katastroficzną wizję świata. I tylko  leżące na kolanach Anioła księga i cyrkiel – symbole Twórcy-Architekta Świata – dają nadzieję na przetrwanie sztuki, osiągnięcie harmonijnego, świetlistego stanu duszy. Kolejny pokaz 21 kwietnia o godz. 19.00.

 

I jest potęga wasza ciemne usta

We wnętrzu, z chmur jesiennych

Sformowana postać (…)

Nad zgruchotanym stosem męskich kości

Ta cicha mniszka.

                                     Georg Trakl, Melancholia

 

scenariusz, reżyseria: Jacek Krawczyk

choreografia: Jacek Krawczyk 

współpraca choreograficzna i wykonanie:  Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

muzyka: Mariusz Noskowiak

wizualizacje: Łukasz Boros

scenografia: Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

kostiumy: projekt – Joanna Czajkowska, wykonanie – Agnieszka Puławska

światła: Rico

 

Bilety elektroniczne, piątek 20 kwietnia 2018:

https://teatrnaplazy.interticket.pl/program/melencolia-3654/10805

 

Bilety elektroniczne, sobota 21 kwietnia 2018:

https://teatrnaplazy.interticket.pl/program/melencolia-3654/10806

 

rezerwacje.stt@gmail.com

 

 

Sopocki Teatr Tańca - logo 2018 (miniaturka)Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka) Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close