Wersja do druku

Udostępnij

Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza 18 stycznia o godz. 19.00 na wieczór spektakli Sopockiego Teatru Tańca: Art Cafe w wykonaniu założycieli STT, Joanny Czajkowskiej Jacka Krawczyka, oraz na Przejaśnienia 36.8 –  premierowy pokaz spektaklu solowego w wykonaniu Magdaleny Wójcik i choreografii Joanny Czajkowskiej. 

 

O spektaklach:

 

Art Cafe

W pewnej kawiarni w Paryżu, a może w Warszawie, nad ranem, a może bardzo późnym wieczorem, w opustoszałej sali kelnerka niosąc nad swoja głową jak tacę ebonitową płytę długogrającą, nastawia stary patefon, po chwili zjawia się On – wielbiciel kawy, a może wielbiciel kelnerki. Ona spłoszona, nieśmiała, w uniżonej pozycji usługującego, spogląda z boku na wyśnionego, pewnego siebie, dobrze ubranego gentlemana. On patrzy spokojnie, chociaż nie ulega wątpliwości, że serce ma gorące.

 

W spektaklu Sopocki Teatr Tańca przenosi publiczność do zapomnianej epoki paryskiego szyku, wystylizowanych ruchów, bon tonu, do świata, w którym rytm wyznacza szum starej, zdartej płyty i piosenek Josephine Baker.

 

Art Cafe jest spektaklem, który najdłużej spośród wszystkich innych, pozostawał w aktualnym repertuarze teatru. W ciągu wielu lat był prezentowany na bardzo licznych scenach w Polsce, a także na Litwie, w Portugalii i w Niemczech.

 

Choreografia: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk / Tańczą: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Kostiumy: Eliza Śliwa / Scenografia: Jacek Krawczyk, Piotr Czajkowski / Muzyka: Josephine Baker, Goldfrapp / Czas trwania: 20 minut / Premiera: 24.11.2001 Sala Filharmonii Kameralnej im. W. Rajskiego w Sopocie

 

Przejaśniena 36,8

Przejaśniena 36,8 jest pierwszą solową pracą Magdaleny Wójcik, powstałą we współpracy z Joanną Czajkowską. Odnosi się do osobistych doświadczeń życiowych artystki, która skrzętnie w swych rozważaniach ominęła liczne teorie psychologiczne. Główną inspiracją okazał się być język podwodnych istot zamieszkujących Morze Martwe.

 

Iść do domu. Nie wychodzić. Utonąć.
Jest dobrze. Lepiej.
Z mojego ciała wypływa ciepła, ciężka substancja.
Zamienić się miejscami i pozostać blisko. Ze swoim ciałem.

 

Koncept, reżyseria, choreografia: Joanna Czajkowska / Ciało, dusza, emocje: Magdalena Wójcik / Tańczy: Magdalena Wójcik / Opracowanie muzyczne: Michał Jeziorski / Kostium: Joanna Czajkowska, Magdalena Wójcik / Charakteryzacja: Aleksandra Skowron / Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

 

Normalny: 30 zł

Ulgowy: 20 zł

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close