Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 14 maja o godz. 10.00 w Teatrze na Plaży (Aleja Mamuszki 2) w Sopocie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Teatru BETWEEN. POMIĘDZY (odbędzie się spotkanie z Joanną Czajkowską, prowadzone przez Tomasza Wiśniewskiego i Davida Malcolma. W trakcie spotkania przedstawiona będzie belgijska choreografka Anna Teresa De Keersmaeker. Dowiemy się o jej założeniach artystycznych i rozpoznawalnym stylu choreograficznym, który wypracowała przez niemal trzydzieści lat pracy z własnym zespołem „ROSAS” – jednym z najważniejszych zespołów tańca na świecie. Najbardziej przełomowe prace filmowe tej artystki lat 80. – Rosas danst Rosas i Achterland – zostały skopiowane przez znaną na całym świecie piosenkarkę, gwiazdę sceny – Beyonce. Omówione zostaną założenia artystyczne obu prac i ich zespołów. Uczestnicy spotkania spróbują poszukać uzasadnienia dla użycia wybranych fragmentów i ich nowych znaczeń. Powyższe obserwacje prowadzić będą do pytań o granice zapożyczeń we współczesnej sztuce oraz wpływu sztuki awangardowej na popkulturę. Rozmową toczyć się będzie wokół zagadnienia możliwości plagiatu w sztuce.

Wstęp bezpłatny.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Więcej o festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY: www.back2.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close