Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę i niedzielę o godz. 19.00 w Sopockiej Scenie Off de BICZ odbędzie się pokaz poszerzonej wersji spektaklu Przemka Wereszczyńskiego, którego premiera odbyła się w maju ubiegłego roku. Widowisko Roots to połączenie różnych technik tańca – m.in. latynoskiego – i teatru. Choreograf spektaklu to także tancerz, mistrz salsy, który współpracuje również z Sopockim Teatrem Tańca.

Przemek Wereszczyński o spektaklu:


Spektakl “Roots” w założeniu nie miał być źródłem głębokich przemyśleń opartych na wybranej literaturze a raczej żywym tańcem emocji, dynamiki i ruchu. W trakcie jednej z naszych prób, do 3 min, występu okazało się, że mamy tyle choreografii, że czemu by nie zrobić czegoś większego. Od czasu „D-kod-R”, który wspólnie zrealizowałem z Sopockim Teatrem Tańca ciągle chodziło mi to po głowie. Roots to pierwsza część dyptyku poświęconego poszukiwaniom zaginionych rytmów, elementy teatru tańca, stylu afro funk i salsy mieszają się z żywym i dynamicznym ruchem, w którym najważniejszą rolę odegrają indywidualne emocje i gra artystów a nie charakterystyczne dla formacji synchrony. Pomimo, że spektakl jest o moich nieustannych poszukiwaniach ruchu, a towarzyszący mi przyjaciele i instruktorzy z The Salsa Kings są w pewnym sensie moim alter ego. Nie doszukujcie się czegoś głębszego po prostu zaczerpnijcie z naszej energii.

Recenzje:

http://www.youtube.com/watch?v=HJFt-Wdi3Jc
http://www.teatry.art.pl/n/czytaj/29028

Wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=3fR36kU8QSI
http://www.youtube.com/watch?v=HJFt-Wdi3Jc

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close