Wersja do druku

Udostępnij

25 i 26 listopada Sopocki Teatr Tańca zaprasza na wieczór z kameralnymi formami Sopockiego Teatru Tańca. Oba wieczory będą miały ten sam program, który obejmuje dwa spektakle zespołu: solo Joanny Czajkowskiej Rosso Relativo i duet Jacka Krawczyka z Katarzyną Antosiak Vitruvian Man. Początek pokazów o godz. 19.000 na Sopockiej Scenie Off de BICZ (al. Mamuszki 2).

O spektaklach:

Rosso Relativoto miniaturowy – solowy spektakl w choreografii i wykonaniu Joanny Czajkowskiej. To osobista i emocjonalna wypowiedź z punktu widzenia polskiego choreografa tańca współczesnego, odnosząca się do podstawowych elementów zasad kompozycji tańca i cytująca wybitnych choreografów XX wieku. Spektakl zawiera refleksje na temat istoty sztuki tańca: jej wymiaru intelektualnego, emocjonalnego i estetycznego, ale także relacji sztuka – życie. Prezentowany był m.in. w ramach jubileuszu Teatru Amareya na Spotkaniach Trójmiejskich Teatrów Niezależnycho oraz Festiwalu Metropolia jest OKEY!

Vitruvian Man – preludiumJacka Krawczyka mieści się w konwencji symboliki, gestu, oszczędnego ruchu – wyraźnego i sterylnego. Istotnym elementem realizacji tych założeń ma być interaktywna wizualizacja autorstwa Łukasza Borosa wg założeń geometrycznych , a także eksperymentalna muzyka Karoliny Rec i Rafała Dętkosia. Spektakl ma byćwspółczesnym studium na temat ludzkiego ciała, ciała tancerza w ruchu, w konkretnej przestrzeni, analizą możliwości ekspresyjnych w określonych warunkach w kontekście historycznych teorii dotyczących cielesności oraz zależności między materią a sferą duchową.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close