Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl i w choreografii Macieja Kuźmińskiego, przygotowany razem z Šeiko šokio teatras (Litwa) został nominowany do nagrody teatralnej miasta Kłajpeda „Thanksgiving Mask”. To przyznawana od 2005 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nagroda specjalna za osiągnięcia artystów teatralnych w Kłajpedzie oraz za najważniejsze dzieła roku i najważniejsze wydarzenia życia teatralnego. Autorem pomysłu na nagrodę jest reżyser Alvydas Vizgirda. Laureatów poznamy 26 marca.

 

Spektakl i to trzecia współpraca Macieja Kuźmińskiego z reżyserem Paulem Bargetto. Jest to egzystencjalna medytacja nad bliską i odległą przyszłością, logiką snów i nieskończonością. Balansując pomiędzy sztukami performatywnymi i wizualnymi, dzieło przywołuje dom luster skonstruowany z wewnętrznej, nieskończonej jaźni, w której przekroczenie granic śmiertelności i percepcji staje się ostatecznym celem istnienia. Inspirowany prozą science fiction Michela Houellebecqa i filozoficznymi pismami Gilles’a Deleuze’a, spektakl porusza tematy transhumanizmu, ewolucji i pamięci genetycznej. W i Maciej Kuźmiński kontynuuje poszukiwania tematów i kompozycji, które z biegiem lat stały się jego znakiem rozpoznawczym. Poczucie izolacji podkreśla rzadki kontakt fizyczny między performerami, powracające tematy i obrazy wprowadzają do dzieła upływ czasu i kłączową strukturę, a ostry kontrast pomiędzy ruchem a bezruchem odnosi się głębiej do koncepcji życia i śmierci.

 

Nad spektaklem pracowało międzynarodowe grono twórców:

 

Choreografia, projekt wizualny, opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński

Dramaturgia: Paul Bargetto

Kostiumy: Slavna Martinovic, Maciej Kuźmiński

Wykonanie i kreacja: Liwia Bargieł, Oksana Griaznova, Evgenij Kalachov, Zuzanna Pruska, Niels Claes, Gintare Ščavinskų

Scenografia: Sigita Simkunaite

Oświetlenie: Pawel Murlik

Asystent choreografa: Emile Boer

Producenci: Goda Giedraityte, Maciej Kuźmiński, Aleksandra Machnik

Obsługa techniczna: Marius Lukošius

Produkcja: Šeiko Dance Company (Litwa), Maciej Kuźmiński Company (Polska), Korzo Theatre (Holandia), M7Production (Polska)

Premiera: 15 września 2020, Platforma Festival w Kłajpedzie (Kultūros Fabrikas)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close