Spektakl Sticky Fingers Club otrzymał nagrodę podczas 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie. Jury nurtu OFF KONTRAPUNKT w składzie: Jolanta Krukowska, Paulina Skorupska, Adam Karol Drozdowski w dniach 3-12 września obejrzało osiem prezentacji konkursowych. Jurorzy zdecydowali się przyznać nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego w wysokości 5 000 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego twórcom Sticky Fingers Club.

Wersja do druku

Udostępnij

Doceniono przede wszystkim autorską kolektywną pracę zespołu, kreatywne wykorzystanie potencjałów przestrzeni, lekkość humoru, prostotę i błyskotliwość użytych środków.

Jury szczególną uwagę zwróciło na wyjątkowy sposób wykorzystania światła jako rzeczywistego partnera dla wykonawców. Za koncepcję choreografię i wykonanie spektaklu odpowiadają: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska.

Relację z premierowego pokazu Sticky Fingers Club, mającego miejsce podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca w 2020 roku można przeczytać klikając w link: taniecpolska.pl/krytyka/do-czterech-razy-premiera-relacja-z-gft-2020

Przy tej okazji twórcy zapraszają na kolejne prezentacje, które odbędą się w ramach projektu Scena dla tańca 2021, który jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowany ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a operatorem projektu jest Stowarzyszenie „Jest Człowiek”.

28 października – Wrocław / Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego

30 października – Nowosolski Dom Kultury

21 listopada – Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Więcej o spektaklu: https://www.facebook.com/stickyfingersclubdance/

„Sticky Fingers Club”, fot. Klaudyna Schubert

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close