Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki – Opera Narodowa udostępnił dwa spektakle baletowe: Męża i żonę w reżyserii, choreografii i według libretta Anny Hop oraz Przypowieść sarmacką Conrada Drzewieckiego, które można bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD pod adresem vod.teatrwielki.pl. Oba oparte są na motywach dzieł Aleksandra Fredry – choreografia Hop Mąż i żona to inscenizacja komedii pod tym samym tytułem, zaś Przypowieść sarmacka to krótka baletowa inscenizacja Zemsty. Teatr Wielki pokazywał te tytuły w jednym wieczorze baletowym pt. Fredriana, którego premiera miała miejsce w kwietniu zeszłego roku. Spinała je dodatkowo muzyka Stanisława Moniuszki. W Przypowieści można usłyszeć  jeden z najbardziej znanych utworów kompozytora – uwerturę koncertową Bajka, Męża i żonę ilustruje zaś utwór Na kwaterze.

 

Z kolei Opera Śląska na swoim kanale na Facebooku (https://www.facebook.com/OperaSlaska/) transmituje najciekawsze spektakle operowe i baletowe z największych i najbardziej znanych oper świata, m.in. Metropolitan Opera czy Wiedeńskiej Opery Narodowej. Konkretne tytuły i daty podawane są z wyprzedzeniem. 

 

Na tym samym kanale ruszył także cykl #tanczzopera, który ma zachęcić do wspólnych ćwiczeń i dbania o kondycję. Zajęcia prowadzi przez solistka Baletu Opery Śląskiej, Aleksandra Piotrowska-Zaręba. W programie treningów ćwiczenia rozciągające i wzmacniające całe ciało, a także elementy automasażu, czyli tzw. rolowanie. Zajęcia odbywają się online trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i poniedziałki o godzinie 9.00.

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close