Wersja do druku

Udostępnij

W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie od zeszłego tygodnia trwa IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Spełnienie. Triumf i klęska”. Na inaugurację festiwalu widzowie zobaczyli spektakl Rozkosz bytomskiego Teatru ROZBARK (w ramach Polskiej Sieci Tańca) i spektakl All That Jazz, Rock Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech. Przed nami jeszcze familijny Karnawał zwierząt Białostockiego Teatru Lalek, wieczór baletowy Szeherezada/Medea z Opery Śląskiej, konkurs choreograficzny Dance – my love i spektakl Romeo i Julia węgierskiego Kecskemét City Balett.

 

W programie znalazły się także trzy wieczory z puli Polskiej Sieci Tańca: Drewniany Książe i Cudowny Mandaryn Kieleckiego Teatru Tańca (19 października) Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca (20 października) i Dobre wychowanie Grupy Wokół Centrum (22 października).

 

Program:

 

 

Festiwal Scena Otwarta potrwa od 9 do 27 października, obejmując łącznie ponad 20 wydarzeń. Po spektaklach  okazja do spotkania z artystami. Polecamy!11 października godz. 19.00:

 

9 października godz. 19.00:  Rozkosz, Teatr Rozbark (Polska Sieć Tańca)

 

11 października godz. 19.00: inauguracja Festiwalu Scena Otwarta, spektakl All That Jazz, Rock, Narodowy Teatr Morawsko-Śląski, Czechy. Wernisaż wystawy

 

12 października godz. 19.00: spektakl finałowy projekt międzypokoleniowego Spotkanie. O tym co nas porusza (Myśl w Ruchu 2019)

 

17 października: spektakl Karnawał zwierząt, Białostocki Teatr Lalek

godz. 12.00 – spektakl dla grup zorganizowanych

godz. 18.00 – spektakl dla widzów indywidualnych

 

19 października godz. 19.00: spektakl Drewniany Książę i Cudowny Mandaryn, Kielecki Teatr Tańca (Polska Sieć Tańca)*

*Drewniany książę pokazywany jest dodatkowo, ponieważ spektakl ten nie należy do Polskiej Sieci Tańca.

 

20 października godz. 19.00: spektakl Stalking Paradise, Lubelski Teatr Tańca (Polska Sieć Tańca)

 

22 października godz. 19.00: spektakl Dobre wychowanie, Grupa Wokół Centrum (Polska Sieć Tańca)

 

25 października godz. 19.00: spektakl Szeherezada/ Medea, Opera Śląska

 

26 października: Konkurs choreograficzny Dance – my love

 

27 października godz. 19.00: spektakl Romeo i Julia, Kecskemét City Balett, Węgry

 

Program festiwalu na stronie: www.scenaotwarta.pl

 

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Organizator: Centrum Sztuki Mościce (www.csm.tarnow.pl)

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close