Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na cztery spektakle, które zostaną pokazane w czerwcu w ramach Polskiej Sieci Tańca 2019: Mute Janusza Orlika, Dobre wychowanie Grupy Wokół Centrum, w choreografii Agaty Moląg, Cudowny Mandaryn/Stół bez szczęścia – podwójny wieczór Kieleckiego Teatru Tańca, w choreografii odpowiednio: Grzegorza Pańtaka i Elżbiety Szlufik-Pańtak, i We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja.

 

Spektakle będą grane w centrach partnerskich Sieci w Krakowie, Krośnie i Kielcach, a także, pod koniec miesiąca w Bytomiu, w ramach międzynarodowego festiwalu teatru tańca i ruchu ROZBARK in Motion.

Program:

3 czerwca, godz. 19.00
Janusz Orlik Mute
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

6 czerwca, godz. 18.00
Janusz Orlik Mute
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno

14 czerwca, godz. 19.00
Grupa Wokół Centrum Dobre wychowanie, chor. Agata Moląg
Kielecki Teatr Tańca, Kielce

 

W ramach Festiwalu ROZBARK in Motion w Bytomiu:

22 czerwca, godz. 21.00
Kielecki Teatr Tańca Cudowny Mandaryn, chor. Grzegorz Pańtak, Stół bez szczęścia, chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak
Teatr ROZBARK, Bytom

 

24 czerwca, godz. 19.00

We_selle, chor. Wojciech Mochniej

Bytomskie Centrum Kultury, Bytom

 

25 czerwca, godz. 19.00

Grupa Wokół Centrum Dobre wychowanie, chor. Agata Moląg

Teatr ROZBARK, Bytom

 

***

 

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca, opierająca się na współpracy dwunastu ośrodków w całej Polsce. Sieć wspiera cyrkulację rodzimych produkcji oraz wymianę artystyczną w naszym kraju, a jej otwartość zarówno na instytucjonalne teatry, jak i na niezależnych twórców, daje szansę na zaprezentowanie polskiej sztuki tańca w całej jej różnorodności.

 

W 2019 roku PST tworzą centra założycielskie Sieci: Lubelski Teatru Tańca, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Krakowskie Centrum Choreograficzne, program Stary Browar Nowy Taniec, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, oraz nowi partnerzy: Fundacji Polka dot, Centrum Sztuki Mościce, Krotoszyński Ośrodek Kultury, Suwalski Ośrodek Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Sztuki Tańca we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

 

Kierownikiem i pomysłodawcą Polskiej Sieci Tańca jest Maciej Kuźmiński. 

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca od 2019 roku jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Więcej informacji na stronie: www.pst.info.pl
Kalendarz wydarzeń

 

PST grafika 2019 (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close