Wersja do druku

Udostępnij

W połowie kwietnia Komisja Artystyczna programu „TEATR POLSKA” – realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – w składzie Jadwiga Majewska (przewodnicząca), Dominik Gac, Agnieszka Marszałek, Małgorzata Piekut, Karol Suszczyński, po obejrzeniu rejestracji stu piętnastu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji – oceny projektów objazdów – osiemnaście spektakli. Wśród nich znalazły się trzy spektakle taneczne: Homesick | Sick Home, reż. Bartek Woszczyński, Fundacja Bcause | B’cause Dance Company; Manhattan, reż. Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, spektakl dla dzieci _on_line_, reż. Kolektyw Holobiont, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Poznań. W związku z trudną do przewidzenia sytuacją epidemiologiczną jesienią, która być może wpłynie na zmiany Regulaminu programu, Komisja zarekomendowała także spektakle rezerwowe, w tym Karaoke, reż. Tomasz Ciesielski, Polskie Stowarzyszenie Strategii Twórczych.

 

Serdecznie gratulujemy twórcom wyłonionych w konkursie przedstawień!

 

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych. Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez Komitet Organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej.

 

Więcej o programie: https://teatrpolska.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close