Wersja do druku

Udostępnij

Stadttheater Gießen (Berliner Platz) zaprasza w sobotę 8 października o godz. 19.30 na premierę wieczoru choreograficznego (triple bill) All we see, na który złożą się prace Tareka Assama, Jacka Przybyłowicza i Jamesa Wiltona. Wszystkie choreografie powstają w oparciu o nowelę Edgara Allana Poego Zagłada domu Usherów, z wykorzystaniem muzyki Alana Parsonsa.

 

Tego wieczoru wszystko koncentruje się wokół ponurej i makabrycznej atmosfery domu Usherów, emanującej również od jego mieszkańców. Trzej choreografowie czerpią inspirację ze struktury noweli Poego – historii opowiedzianej przez nieznanego autora, który przyjeżdża w odwiedziny do swojego znerwicowanego przyjaciela Rodericka Ushera. Każdy z twórców patrzy na nią z własnej perspektywy i ma własne przemyślenia. Wszyscy wciągają publiczność w taneczny świat widziadeł, otwierając ją na mentalną nerwowość, a kreowaną przez siebie atmosferą odzwierciedlają trudne do zrozumienia uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi. Nie tylko zdezorientowanie gospodarza powoduje, że nasz narrator odczuwa strach i depresję. Jednym z powodów jest również śmierć jego siostry, Lady Madeline Usher, cierpiącej na ataki padaczki, której pochówek w katakumbach, a następnie wskrzeszenie, prowadzi do katastrofy doskonałej. 

 

Muzyka Alana Parsonsa jest zmienna  – czasem elektroniczna, a innym razem wykonywana przez muzykówna żywo , co dodatkowo pogłębia mroczną atmosferę tego wieczoru.

 

Strona Teatru: http://www.stadttheater-giessen.de/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close