Wersja do druku

Udostępnij

Czym jest dla Ciebie choreografia? Na ile budżet ogranicza Twoją wyobraźnię? Jaką rolę w Twojej pracy odgrywa „spektakularność”? Czy istnieje projekt, który od dawna chciałaś/eś zrealizować? Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w sposobie produkowania sztuki choreograficznej? Jak komunikujesz się z publicznością? Czy ważne jest, aby widownia odkryła związek między spektaklem a Twoimi założeniami? Co według Ciebie zmieni się w pracy choreografek i choreografów w rzeczywistości postpandemicznej?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy na platformie internetowej http://choreografiawsieci.pl/. Choreografia w Sieci startuje już w najbliższą niedzielę 27 września o godz. 19.00.

Wydarzenie: FB

Pomysł na Choreografię w Sieci zrodził się z potrzeby stworzenia usystematyzowanej wspólnoty choreografów i choreografek polskiego pochodzenia, rozrzuconych po całym świecie. To innymi słowy Leksykon Polskiej Sztuki Choreograficznej będący

kompleksowym źródłem wiedzy i inspiracji. Znajdziemy tam bezpośredni kontakt do artystek i artystów, który ma zachęcać do nawiązania dialogu z szeroką grupą odbiorców. Zebrany dorobek twórczości oraz podstawowe założenia pracy dają szansę na poznanie rodzimego środowiska tańca. Autorką platformy jest Aleksandra Osowicz.

Artyści i artystki, którzy biorą udział w projekcie to m.in.:

Ewelina Adamska-Porczyk, Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Alicja Czyczel, Helena Ganjalyan, Wojciech Grudziński, Vala T. Foltyn, Natalia Iwaniec, Magdalena Jędra, Dominika Knapik, Przemek Kamiński, Aurora Lubos, Joanna Leśnierowska, Agata Maszkiewicz, Ramona Nagabczyńska, Anna Nowicka, Ania Nowak, Weronika Pelczyńska, Renata Piotrowska-Auffret, Paweł Sakowicz, Agata Siniarska, Anna Steller, Marysia Stokłosa, Iza Szostak, Aleksandra Maria Ścibor Infinity, Paulina Święcańska, Hana Umeda, Natalia Wilk, Katarzyna Wolińska, Dominik Więcek, Bożna Wydrowska, Ula Zerek, Marta Ziółek.

Projekt jest działaniem badawczym. Choreografowie i choreografki, którzy chcą dołączyć do Choreografii w Sieci zaproszeni są do kontaktu mejlowego: kontakt@choreografiawsieci.pl lub przez fb@choreografiawsieci.

Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close